Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

NIFE viert tienjarig bestaan

Deze maand begon met een feestje bij NIFE Energieadvies. 1 augustus was het namelijk exact 10 jaar geleden dat Gerard van Antwerpen, oprichter en directeur van NIFE, zijn deuren opende als energieadviseur. Sindsdien is het hem voor de wind gegaan. "We werken inmiddels met 20 medewerkers voor ruim 2.500 klanten. We zijn al 10 jaar gespecialiseerd in de inkoop en onderhandeling van energiecontracten en het opsporen van fouten in facturen. Dat slaat aan."



Energieadvies: een nog onbekend fenomeen in 2004
Tien jaar geleden begon Gerard van Antwerpen op zijn zolderkamer zijn energieadviesbureau. Energieadvisering was toen nog een onbekend fenomeen. "Ik werkte al bij een groot energiebedrijf en had altijd veel belangstelling voor het inzichtelijk maken van energienota's. Toen vanaf 2002 ook nog gefaseerd de liberalisering van de Nederlandse energiemarkt plaatsvond, merkte ik dat er veel vraag was naar energieadvies. Men kon ineens zelf zijn energieleverancier bepalen, zonder te weten wie nu eigenlijk voor hen de beste leverancier zou zijn. Sindsdien verzorgen we de inkoop van gas en elektriciteit en voor veel bedrijven controleren we hun facturen. Van kleine tuinder tot een groot tuinbouwbedrijf en van MKB tot industrie."

Correcties
"Dagelijks stuiten we op veel fouten in energiefacturen. Die fouten kunnen oplopen tot tienduizenden euro's per klant. En met de correcties die volgen na onze controles, halen we jaarlijks in totaal miljoenen euro's terug. De klant hoeft niets te doen. Wij signaleren, regelen en ontzorgen."

Toekomst
"Voorlopig zullen we voortborduren op de ingeslagen weg. Een extra service en insteek zal zijn om klanten ook echt energie te laten besparen. We gaan samenwerken met partners die voor de klanten interessante producten of diensten hebben, met (zeer) snelle terugverdientijden. Want de goedkoopste mᶟ of kWh is degene die je niet gebruikt…!"

Jubileumactiviteiten
NIFE laat het 10-jarig jubileum natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan. Voor het jubileumjaar is een speciaal jubileumlogo ontwikkeld en er staan verschillende activiteiten op het programma voor zowel bestaande klanten, nieuwe klanten als het eigen team.

Voor meer informatie:
NIFE Energieadvies
www.nife.nl
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer