




Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Energie-update: Gasprijs schiet omhoog, markt vreest krapte
- "Door ondersteboven te telen, doet de natuur een groot deel van het werk"
- Flexibele zaadscanner gaat in serie de markt op: Eigen oordeel vellen over zaadkwaliteit
- Tomatenprijs veert op
- RedStar haalt goede was- en droogresultaten met nieuwe krattenwasserlijnen
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
stagnatie herstructurering en modernisering van tuinbouw:
Geen gesloten waterketen voor glastuinbouwgebied Waalblok
Het gebied Waalblok bestaat voornamelijk uit glastuinbouw. Met name in de zomermaanden is er relatief weinig kwalitatief goed gietwater beschikbaar. Het gebied heeft tegelijkertijd ook een historie van wateroverlast tijdens hevige of langdurige regenval, omdat er een tekort was aan waterberging. Zonder maatregelen zou de wateroverlast de komende jaren als gevolg van klimaatverandering steeds vaker problemen geven. Om bij hevige regenval voldoende water te kunnen opvangen en te kunnen beschikken over kwalitatief goed gietwater, ontwikkelden de betrokken partijen bij wijze van pilot het 4B-concept.
In het 4B-project wordt meervoudig ruimtegebruik voor waterberging gecombineerd met het sluiten van de waterketen en een duurzaam hergebruik van bedrijfswater. De 4 B’s staan voor het bergen van regenwater, het bufferen van bedrijfsafvalwater en proceswater, het bereiden van gietwater door zuivering van dit afvalwater en het begieten van teelten. Het eerste deel van het project, het oplossen van het waterbergingsprobleem, is in 2009 reeds gerealiseerd door de verbreding en goede doorstroming van een hoofdwatergang, een mogelijke peilstijging in het gebied en de aanleg van een waterbergingskelder onder de nieuw gebouwde kas van de firma Vreugdenhil. De tweede fase, het sluiten van de waterketen door onder andere een gietwaterzuivering en een distributienetwerk te bouwen, zal niet worden uitgevoerd.
Door de hoge investeringskosten en de ten gevolge van de economische situatie achterblijvende herstructurering en modernisering in het gebied is het risico op een onrendabele exploitatie te groot. Daar komt bij dat nieuwe wetgeving die het infiltreren van brijn, afkomstig van individuele osmose-installaties, verbiedt, is uitgesteld. Hierdoor is de noodzaak om nu reeds duurzame alternatieven te realiseren weg gevallen. De betrokken partijen vinden de risico’s die aan het project kleven dermate groot dat het niet verantwoord wordt geacht om er mee door te gaan. Ondanks het feit dat de doelen van de tweede fase van het pilotproject niet zijn gehaald, is er veel kennis en ervaring opgedaan met het ontwikkelen van een gesloten waterketen. Deze kan weer worden ingezet bij andere initiatieven binnen en buiten Westland.
Bron: Gemeente Westland
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht