De Tuinbouwschool in Sint-Truiden neemt vanaf 1 september een nieuwe kas en een praktijkloods in gebruik. "De uitbreiding is er gekomen vanwege het stijgende aantal leerlingen en ook door de vraag vanuit de bedrijfswereld", zegt directeur Jacques Dewaelheyns. De kostprijs bedraagt ongeveer twee miljoen euro. Het is al het derde serrecomplex dat de Tuinbouwschool in haar 85-jarige bestaan in gebruik neemt.
"In 1950 werd een eerste houten serrecomplex gebouwd", zegt technisch adviseur Eddy Leclere. "Dat was maximaal 2,5 meter hoog om de stookkosten te beperken. In 1975 moest die houten constructie wijken voor een metalen serre. Maar alles veroudert heel snel, dus hebben we al in 1999 beslist om een ultramodern complex te laten bouwen dat helemaal automatisch gestuurd wordt".
Door de nieuwe leerplannen in het land- en tuinbouwonderwijs is de scheiding tussen theorie en praktijk uit den boze. Daarom heeft de school beslist ook een praktijkloods te bouwen. "Er zijn naast de loods ook praktijklokalen. Zo kunnen onze leerlingen na een korte theoretische uitleg de teelt onmiddellijk in de praktijk uitvoeren. Na het practicum volgt dan de theoretische terugkoppeling", zegt directeur Jacques Dewaelheyns.
In de nieuwe serres zitten zowel de bloemen- en de sierteelt als de fruitteelt onder één dak. Aardbeien en ander klein fruit kunnen er in een vervroegde of verlate teelt gebeuren dankzij verlichting en verduistering via schermen. Het complex biedt ook mogelijkheden voor proeven onder verschillende groei- en klimatologische omstandigheden voor hardfruit zoals appelen en peren. Biotechnologische processen kunnen in verschillende omgevingsfactoren in een laboratorium ook getest worden.
Het nieuwe complex is er gekomen door de spectaculaire groei van het aantal leerlingen. "In 2003 studeerden 355 leerlingen aan de Tuinbouwschool en vorig schooljaar waren er dat al 651, vooral uit Limburg en Vlaams-Brabant. Daardoor was er nood aan extra serres en lokalen. De bedrijfswereld gebruikt de gesofisticeerde apparatuur ook en was vragende partij voor het moderne complex", zegt Jacques Dewaelheyns. "Onze leerlingen vinden heel snel werk in de fruitteelt, maar ook bij bloemisten".
Bron: Vilt




Abonneren
Vacatures
- Afroeper / Inkoper
- Rozenplanner
- Ervaren Internationaal Salesmanager
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
Top 5 - gisteren
- “De binnenkant van de pijp was zo schoon, dat ik toch maar even een foto heb gestuurd”
- Glastuinbouwcriticus Bromet bezoekt Westlandse kas
- QQ zat in 'verstikkende squeeze tussen telers en supermarkten'
- Kerklaan Greenhouses viert 30-jarig bestaan
- Biobest haalt bijna 100 miljoen euro extra investering op
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht