ECHA is een disseminatieproject begonnen waarbij het conform BPR artikel 76.1.g bestaande, toelatingsspecifieke informatie beschikbaar gaat maken via uitbreiding van zijn online databank, die momenteel nog zeer beperkt informatie biedt. De ECHA- en Ctgb-databank zullen daarna voor een groot deel overeenkomen. Het verschil is dat ECHA zich beperkt tot biociden die vallen onder de Europese wetgeving (de biocidenverordening) terwijl in de Ctgb-toelatingendatabank ook informatie te vinden is over toelatingen van gewasbeschermingsmiddelen, en biociden onder overgangsrecht.
In november 2018 zal de uitgebreide ECHA-biocidendatabank worden gelanceerd voor de reguliere toelatingstypen 'NA' en 'SA'/'SN'. Voor toelatingen van de Unie kan dat zelfs al eerder. Van elke toelating zullen de volgende documenten worden gepubliceerd:
- SPC (afgerond of bijgewerkt na 01-01-2016);
- PAR (alleen het niet-vertrouwelijke deel);
- Besluit(en) zoals het toelatingsbesluit;
- Alleen relevant voor een toelating van de Unie: BPC opinie.
Klik hier voor meer informatie over bijdragen aan goede verspreiding van informatie.
Ondanks de gedeeltelijke overlap blijven – in ieder geval de komende jaren – zowel de ECHA- als Ctgb-databank naast elkaar bestaan. "U doet er dus goed aan om ook de beschikbare informatie over uw toelatingen op de Ctgb-website te controleren, zodat uw klanten en andere websitebezoekers correct worden geïnformeerd."