

Abonneren
Vacatures
- Leidinggevende snijderij
- Fruitteler / gewasverzorger boomkwekerij
- Teeltspecialist
- Accountmanager
- Ervaring in Mexicaanse tuinbouw
- Agrarisch medewerker - Veredeling
- Logistiek Medewerker Groenten en Fruit
- Teler - Teeltspecialist - Hoofd Teelt - Head Grower
- Teamleider Productie
- Productiemedewerker
Top 5 - gisteren
- Grootste Britse tomatenteler gaat uitbreiden na overname
- Tomatengiganten en buren bouwen tegelijk kas
- LED-proef in komkommer die ook niet-komkommertelers ‘met eigen ogen moeten zien’
- Voormalige Levarht-kassen Nieuw-Zeeland verkocht
- Crisisupdate: Harde wind goed voor negatieve stroomprijzen en stabiele gasprijs
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- Crisisupdate: 'Gratis' elektriciteit en piek in gasprijs
- Van het gas af met waterstof-wkk
- Machine- en wagenpark loonbedrijven ondergaat metamorfose na fusie
- 'Zonnepanelenkasdek’ als carport of overkapping fruitbomen: “Inschuiven en dichtklappen”
- "In het begin geloofde niemand dat we in staat waren om zo'n groot project vanuit het niets op te starten"
Weer
Nefyto publiceert afzetcijfers gewasbeschermingsmiddelen
De december-editie van het Nefyto Bulletin is in zijn geheel gewijd aan de afzetcijfers van gewasbeschermingsmiddelen. Op de voorpagina van deze speciale uitgave staat de totaalafzet van gewasbeschermingsmiddelen in Nederland sinds 1990 weergegeven. De grafiek laat zien dat de totaalafzet (uitgedrukt in kilogram actieve stof) sinds 1990 licht is afgenomen. Nefyto verwacht dat de daling in de totaalafzet zal doorzetten. Dit is vooral te danken aan groeiende kennis en voortschrijdende technologische ontwikkeling, met daarin een belangrijke rol voor de precisielandbouw.
Vier hoofdgroepen
Van de vier hoofdgroepen van gewasbeschermingsmiddelen worden trendgrafieken getoond. Daarin is te zien dat de afzet van herbiciden (licht) is toegenomen en de afzet van fungiciden gestegen. De afzet van insecticiden is fors gedaald en de afzet van overige middelen substantieel gedaald. Iedere grafiek gaat vergezeld van een toelichting waarin de achterliggende ontwikkelingen worden uiteengezet.
De lichte toename in de afzet van herbiciden komt vooral doordat de breedwerkende middelen zo goed als verdwenen zijn. De tegenwoordig toegelaten herbiciden werken specifieker. Daar zijn meer verschillende middelen van nodig voor hetzelfde resultaat. Het middelen pakket tegen schimmels (fungiciden) bestaat wel nog steeds v oor een deel uit breedwerkende middelen. Kenmerkend voor fungiciden is dat het gebruik hiervan voortdurend een zoektocht is naar het vermijden van resistentieontwikkeling. De fungicidenafzet is vooral toegenomen door de toenemende agressiviteit van bijvoorbeeld Phytophthora, de belangrijke schimmelziekte in aardappelen.
De afzet van insecticiden (en acariciden) is sinds 1990 sterk afgenomen. Dit ondanks het feit dat ook hier in de loop der jaren de breedwerkende middelen zijn vervangen door specifiek werken de middelen, waarvan bij elkaar opgeteld meer kilogrammen nodig zijn. Dit wordt echter meer dan gecompenseerd door de introductie van middelen die in een zeer lage dosering worden toegepast en door zaadcoating.
De afzet van overige middelen is sinds 1990 in aanzienlijke mate gedaald. De belangrijkste verklaring hiervoor ligt in het bijna niet meer toepassen van natte grondontsmetting (fumigantia, tegen aaltjes).
Visie en ambitie
Eind 2016 presenteerde Nefyto haar Visie en ambitie. Die luidt: 'Duurzaam en helder naar de toekomst'. Nefyto zegde toe de transparantie ten aanzien van de afzet van gewasbeschermingsmiddelen te vergroten. In het kader hiervan heeft Nefyto nu de afzetcijfers met een uitgebreide toelichting gepubliceerd.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht