


Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- Crisisupdate: 'Gratis' elektriciteit en piek in gasprijs
- Grootste Britse tomatenteler gaat uitbreiden na overname
- Van het gas af met waterstof-wkk
- Machine- en wagenpark loonbedrijven ondergaat metamorfose na fusie
- 'Zonnepanelenkasdek’ als carport of overkapping fruitbomen: “Inschuiven en dichtklappen”
Weer
'Agrofoodpretpark' geopend in Italië
Maar liefst 100.000 m² gewijd aan biodiversiteit en aan de Italiaanse kunst en kunde van productie, verwerking en bereiding van Mady in Italy voedingsproducten. Aan de hand van 2.000 'cultivar' op 2 hectares grond en stallen met 200 dieren van verschillende rassen wordt het verhaal verteld van variëteiten, de pracht en de trots van de nationale landbouw en veehouderij. Centraal in het park staan de herkomst van ons voedsel, een steeds belangrijker aspect voor de consument, duurzaamheid, voedseleducatie, biodiversiteit en gezond voedsel.
In het park zijn 150 bedrijven present die het beste van de Made in Italy voedingsproducten vertegenwoordigen en hun al dan niet ambachtelijke productieproces aan de bezoeker laten zien in en rond 40 fabrieken die de gehele keten beslaan van productie tot consument: from field to fork.
Op het terrein zijn 40 eetgelegenheden, van kiosken met streetfood tot sterrenrestaurants. Ruim 9.000 m² met winkeltjes, ateliers en markten met de beste foodproducten en design, ruimtes gewijd aan sportactiviteiten, aan kinderen, aan lezen en lectuur, aan services, 6 didactische zalen, 6 grote educatieve attracties waar kinderen kunnen experimenteren om de geheimen te ontdekken van het vuur, de aarde en de zee, van dieren, van dranken en van de toekomst. Tevens zijn er moduleerbare congresruimtes met capaciteit voor 50 tot 1.000 personen, ruimtes voor theater, bioscopen, cursussen en evenementen.
Het park biedt een rijke culturele agenda met 30 events en 50 cursussen per dag, meer dan 200 conferenties per jaar, van bedrijfsmeetings tot vakbeurzen, een intern studietraject met elke 12 maanden plaats voor meer dan 100.000 studenten, 5.000 didactische momenten voor scholen en 500 stageplaatsen per jaar zowel voor jongeren als voor volwassenen die zich graag in een bepaalde materie of richting willen verdiepen.
FICO Eataly World wordt gevoed met schone en duurzame energie, geproduceerd door 43.750 zonnepanelen, goed voor 15 mln Kwh, op het met 100.000 m² grootste dak van Europa. Eigenaars van het park zijn Eataly en de retailketen Coop (Coop Alleanza 3.0 en Coop Reno). Het aantal bezoekers per jaar wordt geschat op 6 mln, waarvan 2 mln buitenlandse toeristen. De verkoop van groenten en fruit in het park zelf zal naar schatting ruim 240.000 ton bedragen. FICO Eataly World is gehuisvest op het terrein van de CAAB (Centro Agro Alimentare Bologna; the Agri-food Centre of Bologna), één van de grootste groothandelsmarkten en distributiecentrum van Italië voor groenten en fruit met magazijnen voor diepgevroren en verse goederen, logistieke platformen, kantoren en ondersteunende diensten.
Voor meer informatie:
www.eatalyworld.it/en
www.caab.it/en
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht