Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Succesvolle start Mobiliteitscentrum Glastuinbouw

Werkgevers en werknemers in de glastuinbouw werken samen aan het behoud van vakmanschap. Het Mobiliteitscentrum Glastuinbouw heeft een veelbelovende start gemaakt. In samenwerking met andere partijen wordt alles op alles gezet om ontslagen of boventallige medewerkers nieuw werk in de sector te bieden.

Hoge verwachtingen

Werkgeversorganisaties en vakbonden hebben hoge verwachtingen van het Mobiliteitscentrum Glastuinbouw. Gegeven de economische ontwikkelingen hebben werkgevers en werknemers de handen ineen geslagen om het vakmanschap voor de glastuinbouw te behouden. Bij de glastuinbouw wordt vaak alleen gedacht aan seizoensarbeid en dan ook nog vooral vanuit Oost-Europese landen. Vergeten wordt dan dat de sector in Nederland ook meer dan 40.000 vaste banen telt op alle niveaus. De glastuinbouw ontwikkelt zich tot een dynamische en toekomstgerichte sector, waarbij veel is en wordt geïnvesteerd in het opleiden en aantrekken van medewerkers. De sector wordt nu zwaar getroffen door de economische en financiële crisis en dreigt veel medewerkers kwijt te raken.

Het mobiliteitscentrum moet helpen om het vakmanschap voor de sector te behouden. Kennis en ervaring met glas is weer hard nodig als de economie zich herstelt. Het centrum helpt ontslagen of boventallige medewerkers makkelijker aan nieuw werk in de sector. Bovendien helpt het werkgevers om gratis, zonder veel rompslomp aan nieuwe ervaren mensen te komen.

Succesvolle start

Het mobiliteitscentrum is in september gestart en telt inmiddels, ondanks de crisis, meer dan 60 uitdagende vacatures. Enkele tientallen werkzoekenden hebben zich ingeschreven en de eerste ‘matches’ zijn gemaakt. Daarmee heeft het centrum een succesvolle start gemaakt. Dagelijks zijn er nieuwe inschrijvingen en dat is ook zeker de bedoeling, want veel volume is nodig om goede matches te kunnen maken.

Er wordt telefonisch contact onderhouden met de kandidaten die zich via de website aanmelden. Ook werkgevers die vacatures op de site zetten worden regelmatig gebeld om te informeren naar hun wensen en ervaringen met de verschillende diensten.
Het centrum biedt naast de goede kansen op nieuw vast werk ook een aantal extra diensten aan medewerkers die noodgedwongen op zoek zijn naar ander werk.

Met AB in zee

Het mobiliteitscentrum werkt nauw samen met de Agrarische Bedrijfsverzorging. Iedereen die zich inschrijft bij het mobiliteitscentrum krijgt een gesprek bij het plaatselijke AB-bedrijf aangeboden om de kansen en mogelijkheden op tijdelijk werk te verkennen. Tijdelijk werk is vaak een goede opstap naar vast werk. Manuela Kaptijn, coördinator van het mobiliteitscentrum: “Wij zijn heel blij met de samenwerking met de Agrarische Bedrijfsverzorging. De AB-bedrijven zijn in hun regio goed ingevoerd in de glastuinbouw en hebben daarom zicht op de mogelijkheden op werk.” Inge Luimes, projectleider vanuit de AB’s: “Net als AB is het mobiliteitscentrum een organisatie van en voor de sector. Wij willen daarom graag bijdragen aan het succes van het centrum, door zoveel mogelijk mensen te plaatsen.”

Hoe vakbekwamer hoe beter

Oriëntatie op nieuw werk is natuurlijk ook een goed moment om te kijken of je vakbekwaamheid verder kan vergroten. Daarbij kunnen ook cursussen en trainingen, zoals een spuitlicentie of heftruckdiploma helpen. Hoe beter de aansluiting op de huidige arbeidsmarkt, hoe groter de kans op nieuw werk. Het mobiliteitscentrum biedt iedereen een gesprek aan, gericht op mogelijkheden tot vergroting van vakmanschap. In samenwerking met de sociale partners worden hiervoor gespecialiseerde consulenten ingezet. Hay Hilkens, consulent vanuit de organisatie Alles voor groene arbeid: “Werken aan je eigen ontwikkeling is ook een goed signaal naar werkgevers. Je laat zien dat je ervoor gaat.”

HortiFair

Het Mobiliteitscentrum Glastuinbouw is aanwezig op de HortiFair in de stand van Colland, standnummer 03.0403. Kom naar de stand om meer te weten te komen over het mobiliteitscentrum.

Meer informatie

Voor meer informatie kunt u terecht op de website www.mobiliteitscentrumglastuinbouw.nl of bel 0800 – 22 33 880.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer