Detailhandel zet 4 procent minder om
De omzet werd sterk negatief beïnvloed door een andere samenstelling van de koopdagen dan in juli 2011. Na correctie hiervoor is de omzetdaling bijna 1 procent. Het volume krimpt dan met ruim 2 procent.
De non-foodwinkels kenden een omzetafname van bijna 7 procent in vergelijking met juli 2011. Alleen de drogisterijen sloten de maand juli af met een omzettoename. In alle andere non-foodbranches was er een lagere omzet. In de winkels in woninginrichtingsartikelen, in bovenkleding en in consumentenelektronica liep de omzet het sterkst terug.
Winkels in voedings- en genotmiddelen boekten ruim 1 procent minder omzet dan een jaar eerder. Vooral in deze branche werd de omzet gedrukt door een minder gunstig koopdagenpatroon. Zonder het koopdageffect was er een omzetgroei van ruim 4 procent. Postorderbedrijven en internetwinkels realiseerden met een omzetstijging van 13 procent de grootste toename sinds januari 2011. De tankstations zetten ruim 3 procent minder om.
Bron: CBS