Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Frugi Venta acht tijd rijp voor Wajongers

Ze hebben talent, willen dolgraag meetellen in de samenleving en ze zijn op zoek naar een eerlijke kans. Een kleurrijke groep werkzoekenden met een Wajong-uitkering hoopt op korte termijn bij een bereidwillige werkgever aan de slag te gaan, één die niet uitgaat van hun beperkingen, maar juist de nadruk legt op hun mogelijkheden. En daar bent u hard voor nodig.

Frugi Venta wil de inzet van Wajongers in onze sector bevorderen. Dit is met de vakbonden afgesproken bij de totstandkoming van de CAO-groothandel groenten en fruit 2011/2012. In juni van dit jaar is daartoe een convenant gesloten tussen Frugi Venta, de werknemersorganisaties en UWV WERKbedrijf. De gezamenlijke aanpak is toegelicht op de CAO-klankbordbijeenkomst VAN 12 juni 2012, waarop bedrijven in onze sector positieve ervaringen hebben gemeld. Een veelgehoord geluid van toen was: "Als je de kans ziet om een Wajonger aan je te binden, heb je daar een hele waardevolle, gemotiveerde kracht aan."

Ondanks deze positieve ervaringen ondervinden veel onderschatte Wajongers nog altijd veel moeite om toegang te krijgen tot de arbeidsmarkt. Door hun werk, of dit nu voor 50% of voor 70% is, doen ze mee in de samenleving. In tegenstelling tot een veelgehoorde opvatting bestaat er geen prototype Wajonger. Het verschil per kandidaat wat hij of zij aankan, loopt sterk uiteen. Met behulp van de juiste begeleiding is het voor hen mogelijk om succesvol de weg te vinden binnen uw organisatie.

Daarom wil Frugi Venta u van harte aanbevelen om in te gaan op het aanbod van de adviseur van UWV WERKbedrijf om u rechtstreeks te informeren over de plaatsing van Wajongers in uw bedrijf. U ontvangt informatie over de selectie en voordracht van de kandidaten, de ondersteuning van een jobcoach van re-integratiebureau USG-Restart en over de voorzieningen voor werkgevers om de plaatsing van de Wajonger in financieel opzicht te vergemakkelijken. U merkt het al: u hoeft als werkgever niet alleen deze uitdaging aan te gaan, want u ontvangt van alle kanten ondersteuning. Hopelijk bent u bereid om de nu nog buitenspel staande Wajongers een kans te geven. Zij hebben de wil, u de weg!

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met L.A.M. Welschen via [email protected]
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer