Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Zes miljoen Kenianen verliezen mogelijk hun baan bij AGF-importverbod EU
Lokale telers lopen het risico toegang tot de lucratieve EU-markt te verliezen. De Europese Unie heeft gedreigd met een verbod op Keniaanse AGF, die meer residuen van gewasbeschermingsmiddelen bevatten dan toegestaan. "We hebben tot 30 september van dit jaar gekregen om volledig aan de MRL-regels te voldoen, anders worden we uitgesloten van de markt. Dit zou enorme verliezen voor de hele economie als gevolg hebben," zegt Felix Koskei, minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij.
De teelt van groenten, fruit en bloemen is momenteel de derde grootste markt waarmee buitenlands geld verdiend wordt, na thee en toerisme. Een verbod zal de banen van 6 miljoen Kenianen direct en indirect in gevaar brengen. Bijna 150.000 telers exporteren AGF naar de EU, dit is 10% van alle telers.
EU-regeringen hebben het testen van AGF op de aanwezigheid van gewasbeschermingsmiddelen, zoals dimethoaat en andere stoffen, die de schuld krijgen van de stijging van het aantal kankergevallen in Europa en Afrika, opgevoerd. "Zelfs in deze tijd van strenge controle zijn er gewetenloze handelaren die AGF met te hoge residueniveaus hebben geƫxporteerd," zegt James Onsando van de Kenya Plant Health Inspectorate Service.