U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Regels over werken in een met gewasbescherming behandeld gewas verduidelijkt

Om de beschermingsmaatregelen bij werkzaamheden in een behandeld gewas te verduidelijken, werden twee nieuwe waarschuwingszinnen opgesteld. Fytoweb informeert de markt erover.

"Om de gezondheid te beschermen, is het noodzakelijk om [chemisch bestendige handschoenen en] basisbeschermingskledij (die armen en benen bedekt) te dragen bij kortstondig (minder dan 2u per dag) en weinig intens contact met het gewas (bijv. tijdens inspectie of irrigatie) [tot en met 1/2/3/4/7/10/14/21/28 dagen na behandeling]."

"Om de gezondheid te beschermen, is het noodzakelijk om [chemisch bestendige handschoenen en] [basisbeschermingskledij (die armen en benen bedekt) / een lange broek] te dragen bij langdurig contact (meer dan 2u per dag) of bij intens contact met het gewas (bijv. bij onderhoud en/of oogst) [tot en met 1/2/3/4/7/10/14/21/28 dagen na behandeling]."

De nieuwe zinnen zullen geleidelijk aan op de toelatingen verschijnen. Ze worden sinds juni 2025 toegevoegd bij nieuwe toelatingen of vernieuwing van toelatingen en bij nieuw gebruik van bestaande toelatingen.

Bron: Fytoweb

Gerelateerde artikelen → Zie meer