Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Engeland: groenten in de supermarkt veel duurder
Uit onderzoek blijkt dat door een verhoging van de prijzen voor verse groenten en fruit in de supermarkten de lokale winkels en markten tot 35% goedkoper zijn. Groenten en fruit zijn veel duurder zelfs in de goedkoopste supermarkten en vooral in de kleinere gemakswinkels van de grote supermarktketens, zoals Sainsbury's Local en Tesco Metro, aldus een actualiteiten programma van Channel. In het hele land werden 32 locaties zoals lokale markten, onafhankelijke winkels en grotere en kleinere locaties van de grote merksupermarktketens bezocht. Supermarkten waren 12% duurder, gemakswinkels tot 35%.
De gemakswinkels van de supermarkt ketens waren 28,9% duurder dan de moeder winkel. Sainsbury's lokale gemakswinkels zijn 26% duurder dan Sainsbury's supermarkten en in de winkels van Tesco Express lagen de prijzen 31% hoger dan in de grotere winkels van Tesco. Maar toch kopen veel consumenten nog steeds de groenten en fruit in de supermarkt. Zij besteden 82 miljoen euro van de totale 96 miljoen euro in de supermarkten en 104 miljoen van de 124 miljoen aan groenten in de supermarkten.
Verse kruiden laten de grootste stijging in de supermarkten zien, bijvoorbeeld koriander is 76,98% duurder in de gemakswinkels van de supermarkt dan bij de onafhankelijke verkoper en ook 15% duurder in de supermarkt dan bij de onafhankelijke verkoper.
De onderzoekers hebben één item gevonden wat in de grote supermarkten goedkoper is namelijk broccoli maar zelfs deze groenten waren 21% duurder in de gemakswinkels van de supermarkten.
Tesco en Sainsbury's verklaren dat het een normale procedure is om meer te vragen voor de producten in hun gemakswinkels. De oorzaak is hogere kosten om deze winkels draaiende te houden.