Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nieuwe mobiele applicatie ‘2x2-Veggipedia’ geeft schat aan productinformatie

Op het vierde Frug I Com congres ‘ Changing Windows’ deze week in Bleiswijk zijn de effecten van New Media op communicatie tussen consument en ondernemer uitgelicht. Directeur Harrij Schmeitz van Frug I Com introduceerde in dit kader de nieuwe mobiele applicatie ‘ 2x2- Veggipedia’. Content over groente- en fruitproducten, voedingsstoffen, beschikbaarheid en recepten worden met behulp van barcodes ontsloten via een Iphone en Android telefoon. Deze applicatie maakt het voor de consument gemakkelijk op elk moment en willekeurige locatie te beschikken over productinformatie.

Pilotfase van start gegaan

De applicatie is gepresenteerd als pilotproject. In deze fase wordt met behulp van barcodes – GTINS gekoppeld met GPC - productinformatie getoond na scanning van de code op de verpakking. Het betreft hier dezelfde barcode die bij de kassa gescand wordt. Voor de content van deze applicatie is gebruik gemaakt van de bestaande online groente- en fruitencyclopedie “Veggipedia” van GroentenFruit Bureau. Deze database is gevuld met 280 groente- en fruitproducten en ruim 600 bijbehorende recepten.




Transparantie tussen consument en ondernemer

Het wordt de moderne consument met deze applicatie gemakkelijk gemaakt op de winkelvloer, in de keuken of aan tafel. Daarnaast wil de moderne consument meer. De applicatie speelt tevens in op Tracebility. Bij elk product kan bijbehorende teler, handelaar, afzetorganisatie getoond worden. De applicatie is met enthousiasme ontvangen door Richard van Hooijdonk, expert social media en één van de andere sprekers op het congres. De applicatie is een eerste stap op weg naar verspreiding van de mooie verhalen die de groente- en fruitsector rijk is. Storytelling, daar draait het om.

Meer informatie over 2x2-Veggipedia

Doel van de applicatie is consumenten te informeren, vertrouwen te vergroten en in ieder geval ten tijde van een crisis aan het stuur te zitten. “Het is belangrijk voor onze sector om content beschikbaar te maken voor het grote publiek”, aldus Harry Schmeitz. Ondernemers die meer willen weten over de mogelijkheden om eigen informatie toe te voegen aan 2x2-Veggipedia kunnen contact opnemen met GroentenFruit Bureau. Maandag 10 december wordt in Zoetermeer een bijeenkomst georganiseerd voor marketeers waarin de mogelijkheden van deze applicatie verder worden toegelicht.

 

De 2x2-Veggipedia applicatie is een project van Frugi Venta, Frug I Com en wordt uitgevoerd door GroentenFruit Bureau. Groente- en fruithandelaren hebben zelf geïnvesteerd in ontwikkeling van de applicatie middels heffingen van het Productschap Tuinbouw.

 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer