Hennie van Es start vandaag Com Freeze BV
"Nederland ligt op dat gebied ver achter op andere Europese landen zoals Italië, Frankrijk en Duitsland, wat de koplopers zijn in Europa wat betreft de consumptie van bevroren fruit", vervolgt Hennie. De consument begint het gemak in te zien van het gebruik van diepvriesfruit, dat geoogst is als het product volop beschikbaar is in het seizoen en de vruchten volop smaak zijn. De prijs- en smaakverhouding tussen diepvries en vers is een interessant aspect."
"Op dit moment is de toepassing meer in de industrie te vinden. De sapfabrikanten zijn zeer creatief met nieuwe smaken en een exotische tintje is nu al dagelijks zichtbaar bij dagverse sappen. Maar ook fruitsalades worden aangevuld met diepvriesfruit en ook in de bakkerij en horeca hebben de voordelen van het gebruik van bevroren fruit ontdekt en benutten die volop", zegt Van Es.
'Home stock' is ook een groot voordeel. Diepvriesfruit is te aller tijd beschikbaar in de winkels maar ook thuis heel eenvoudig in voorraad te hebben. Ondanks dat de twee werelden tussen vers en diepvries zo verschillend lijken, zijn er ook veel raakvlakken zoals voedselveiligheid, kwaliteit, beschikbaarheid en prijs. Ook dit zijn dagelijkse thema’s waar Com-Freeze voor staat!"
Het motto 'Less is more!' is bij ons van toepassing op ons huisregel 'From Field To Table'", legt Hennie uit. "Com-Freeze werkt hoofdzakelijk met vaste partners met IQF-faciliteiten en eigen productie, zodat de keten kort en overzichtelijk is wat ten goede komt van traceability, food safety en communicatie. Uit een marktonderzoek van het CBI bleek dat de diepvrieshandel nog regelmatig gebruikt maakt van tussenhandelaars wat in de versindustrie al lang tot het verleden hoort. Dat is een must voor Com-Freeze. Daarbij heeft de ervaring in de verse handel wel een grote bijdrage geleverd en met deze ervaring en netwerk van contacten, vooral aan de kant van de leveranciers, wil Com-Freeze bv een vooruitstrevende rol spelen in de diepvrieshandel."
Com-Freeze bv is gevestigd in Bergschenhoek waar kantoor en distributie is ondergebracht bij Distributie-unit Bergschenhoek. De volgende landen zullen een hoofdrol spelen in het complete exotenassortiment: Costa Rica, Peru en Chili maar ook Thailand, Colombia en Turkije zijn vaste leveranciers. "De export zal zich richten in de landen binnen Europa maar er is al interesse getoond door relaties buiten de EU, die wij dan ook niet graag in de kou willen laten staan", besluit Hennie.
Voor meer informatie:
Hennie van Es
Com-Freeze
Hoekeindseweg 141
2661 DP Bergschenhoek
Tel: 010-5223449
Mob: 06-52661213
[email protected]
www.com-freeze.com