Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Elke Duitser eet 40 kilo diepvriesvoedsel per jaar

In de Verenigde Staten vindt op 6 maart de dag van het diepvriesvoedsel plaats. Op deze datum ging precies 82 jaar geleden de verkoop van diepgevroren levensmiddelen van start en sindsdien zijn deze artikelen niet alleen maar in Amerika gewild. Zo aten Duitsers afgelopen jaar gemiddeld 40,4 kilogram diepvriesvoedsel, zo schat Stefanie Hoppe, referente van het 'Deutsche Tiefkühlinstitut' en voedingswetenschapper. In 2010 lag dit gemiddelde nog op 40,2 kilogram. De verkooptoppers onder de bevroren levensmiddelen in de supermarkt waren kant-en-klaar gerechten, groenten en pizza. Bij grootverbruikers stonden bakkersproducten op de eerste plaats. De cijfers over 2011 worden pas in april bekend gemaakt.

Men hoort tegenwoordig veel over het feit dat bevroren groenten en fruit gezond zijn. "Vitamines en mineralen blijven voor een deel beter behouden dan in verse groenten", zegt Hoppe. De groenten uit de supermarkt hebben namelijk al een lange transportreis achter de rug, voordat ze bij de klant aankomen. Diepgevroren groenten worden daarentegen direct na de oogst ingevroren. Ook de aangeboden kant-en-klaar maaltijden zijn gezond. De producenten hebben zich aangepast aan de wensen van de consumenten, die graag verse producten willen en zo min mogelijk toevoegingsmiddelen.

Hoppe raadt de consument aan om diepvrieswaren zo mogelijk aan het eind van de boodschappen in de winkelwagen te leggen of een koeltas te gebruiken. Thuis aangekomen moet men de producten direct in de vriezer leggen. De houdbaarheid is vervolgens sterk afhankelijk van het betreffende product. "Bij een pizza is de houdbaarheid afhankelijk van het beleg", zo legt de voedingsexpert uit. Bevroren groenten en fruit kunnen tussen de zes en twaalf maanden bewaard worden.


Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer