In grote delen van Nederland is en blijft het grijs vandaag. Zonder zon ligt de dagprijs voor elektriciteit direct een stuk hoger met ruim 123 euro per megawattuur en 95 euro als laagste kwartierprijs. De TTF-gasprijs is heel voorzichtig ook weer aan het stijgen de afgelopen twee weken.
© ICE
TTF-gasprijs voor het contract Q1 2027 tot en met 4 mei 2026. Klik hier voor de actuele gascontractprijzen.
Bij Brainchild Commodity Intelligence, dat telers al ondersteunt in de energiehandel, houden ze vanwege goed voorspelbare weeromstandigheden deze week rekening met weinig afwijkingen op de Intraday. Zolang er sprake is van een patstelling in het Midden-Oosten blijven de risicopremies op gas en kolen aanwezig. Wat ook meespeelt, is voorjaarsonderhoud aan gasinfrastructuur in Noorwegen. Dat verlaagt het gasaanbod, stipt BCI aan in hun weekupdate.
Shell heeft van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat een vergunning gekregen voor de opslag van CO2 onder de bodem van de Noordzee. Daarover schrijft De Telegraaf (€). De vergunning heeft betrekking op de twee opslaglocaties van het CCS-project Aramis. In de Staatscourant zijn wijzigingsbesluiten verschenen.
De prijs voor 1 liter Euro95 stijgt dinsdag verder tot 2,636 euro, zo blijkt uit een overzicht met Gemiddelde Landelijke Adviesprijzen van UnitedConsumers. De prijs voor diesel stijgt niet en bedraagt net als maandag 2,587 euro per liter.
Bij ongewijzigd beleid wordt diesel per 1 januari 2027 ruim een dubbeltje per liter duurder aan de pomp. Dat blijkt uit antwoorden op Tweede Kamervragen waar De Telegraaf (€) over schrijft.
Netcongestie raakt steeds meer glastuinbouwbedrijven. Een hand-out van BlueTerra in samenwerking met Kas als Energiebron en Glastuinbouw Nederland helpt ondernemers grip te krijgen op netcongestie.
De landen van oliekartel Opec+ zullen de olieproductie in juni verhogen. Dat hebben de olielanden aangekondigd met een statement dit weekend. "De opslagtanks in het Midden-Oosten zitten al vol, en de olie kan daar vanwege de situatie in de Straat van Hormuz niet weg. Dus de Opec kan dit wel zeggen, maar uitvoeren zal voorlopig niet lukken", zegt Jilles van den Beukel, energiedeskundige bij het Haags Centrum voor Strategische Studies, bij BNR.
Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn. Dat zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis, meldt BNR op basis van ANP-berichtgeving. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn."