U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
VBT-cijfers week 15

Kiloprijs tomaat blijft boven 2 euro liggen

Er werden afgelopen week iets minder tomaten aangevoerd op de veilingen van het Verbond van Belgische Tuinbouwcoöperaties (VBT). De prijzen liggen hoger dan een jaar geleden. De gemiddelde kiloprijs voor losse tomaten komt aan het eind van week 15 uit op 2,55 euro en voor trostomaten werd gemiddeld 2,66 euro per kilo betaald.

De middenprijs voor komkommers ligt in lijn met vorig jaar. De gemiddelde stuksprijs bedroeg in week 15 27,2 eurocent. Voor biologische komkommers werd 69,9 eurocent per stuk betaald, een lagere prijs dan vorig jaar (79,4 eurocent). De komkommerprijs loopt hiermee in de pas met het vijfjarig gemiddelde. De tomatenprijs ligt hier nog altijd ruim boven, al geldt opnieuw de kanttekening dat ook de kosten ten opzichte van voorgaande jaren zijn gestegen. Telers wijzen hier constant op.

De gemiddelde kiloprijzen voor paprika in week 15 liggen lager dan een jaar eerder, behalve voor groen. Rood was met 2,42 euro per kilo het duurst, gevolgd door oranje (2,17), geel (2,01) en groen (1,34 euro per kilo).

De gemiddelde kiloprijs voor aubergines bedraagt aan het eind van week 15 1,21 euro per kilo, nog altijd een veel hogere prijs dan vorig jaar. Die trend is al weken zichtbaar.

Het lijstje met aardbeienrassen dat beschikbaar is, stijgt nu het voorjaar is. De gemiddelde kiloprijs is 5,21 euro voor aardbeien, een iets lagere prijs dan in week 15 in 2025.

Voor kropsla werd in week 15 45 eurocent per stuk betaald, zo blijkt tot slot uit het VBT-prijzenoverzicht voor week 15.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer