"Groenten en Fruit verdienen 0% BTW"
Met de kabinetsplannen rondom de belastingtarieven die nu op tafel liggen, pleit GroentenFruit Huis om bovengenoemde redenen voor een 0%-tarief op groenten en fruit. Zoals uit de berichtgeving blijkt worden voedingsmiddelen uitgesloten van de tariefverhoging. Nu de discussie rondom de BTW gevoerd wordt, moet ook tijd worden ingeruimd om te spreken over belastingverlaging op gezonde producten.
GroentenFruit Huis is van mening dat een 0%-tarief op groenten en fruit de consumptie van groenten en fruit helpt verhogen. Die hogere consumptie levert het kabinet alleen maar voordelen op voor zowel de economie, gezondheid en de verduurzaming van Nederland. De Nederlandse groente- en fruitsector is goed voor bijna 14 miljard euro aan omzet.
Natuur & Milieu deelt het standpunt van GroentenFruit Huis. Eind 2014 deed Natuur & Milieu al een oproep om de BTW op groenten en fruit naar 0% te verlagen als reactie op het WRR rapport Naar een voedselbeleid dat toen gepubliceerd is. 'De Nederlandse overheid moet de BTW op groenten en fruit naar 0% verlagen. De BTW op vlees en op producten met veel zoet, vet en zout moet echter omhoog naar 21%. De WRR stelt dat we in de toekomst gezonder en duurzamer moeten eten. Meer groenten en fruit dus', aldus Sijas Akkerman van Natuur & Milieu.