Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Robots gaan ons redden van aardbeientekort
Aardbeien zijn een delicate zachtfruitsoort. Er zijn mensen voor nodig om die de kleine, felrode producten te plukken op plantages. Maar distributeurs hebben problemen om daar mensen voor te vinden. Tegenwoordig is dat waar technologie een oplossing kan bieden. Twee bedrijven, Octinion en Dogtooth, zijn robots aan het ontwikkelen die aardbeien net zo efficiƫnt kunnen plukken als de meeste mensen.
Beide werken vanuit hetzelfde basisprincipe: ze lokaliseren de aardbeien met 3D-vision, pakken ze heel voorzichtig vast met zachte 'vingers' en oogsten ze. Er wordt met zorgvuldige aandacht voor gezorgd dat het fruit niet beschadigt tijdens of na het plukken. Het verschil tussen beide robots heeft betrekking op wat ze doen met het steeltje.
De robot van Octinion plukt de aardbeien door ze 90 graden te draaien, waardoor het fruit helemaal los van het steeltje komt. Dit is de methode waar de meeste consumenten in Europa de voorkeur aan geven, omdat het risico bestaat dat aardbeien waar het steeltje nog aan vast zit andere aardbeien in het bakje kunnen beschadigen.
Dogtooth kiest een de tegenovergestelde benadering aan door de aardbei bij het steeltje af te knippen, waarvan een klein deel aan de vrucht blijft zitten. Dit zorgt voor een langere houdbaarheid, dus beide methoden hebben voor- en nadelen.
Volgens thenerdstash.com krijgt de overstap naar gemechaniseerd plukken veel steun van telers en retailers. Om de een of andere reden zijn er vaak gewoon niet genoeg mensen te vinden voor het werk.