U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Kreta op volle capaciteit vanaf 20 april

Daling komkommerprijs Kreta bij overgang naar voorjaarsteelt

Aan het eind van de eerste week van april zijn zowel de laatste komkommers uit de winterteelt als de eerste komkommers uit de voorjaarsteelt van Kreta op de markt. "Na het orthodoxe paasfeest loopt de winterteelt af, terwijl de voorjaarsteelt vanaf 20 april volledig in productie komt, met alle teeltgebieden in Zuid-Kreta op volle capaciteit," zegt Dimitris Koufozisis, eigenaar van het Kretenzische bedrijf Cretan Root.

© Cretan Root

"De gemiddelde kwaliteit verbetert duidelijk. De oudere gewassen uit de winterteelt boeten in aan kwaliteit en leveren in sommige gevallen meer dan 50% klasse II komkommers op, zoals misvormde exemplaren met vlekken of gele verkleuring. Daarentegen leveren de gewassen uit de voorjaarsteelt duidelijk eersteklas komkommers. Veel telers hebben daarom al vroeg gerooid en nieuwe teelten geplant."

© Cretan Root

Qua volumes verwacht Koufozisis dat de komkommers uit de voorjaarsteelt ongeveer 70% lager zullen zijn dan die uit de winterteelt. "In deze periode kiezen telers vaak voor andere gewassen, zoals meloenen, watermeloenen en tomaten. Kreta zal dus geen overmatige volumes leveren. Teeltproblemen worden niet verwacht; dankzij de recente regenval zijn de watervoorraden aangevuld en van goede kwaliteit. Dit biedt perspectief voor de rest van het komkommerseizoen en ook voor ons aankomende druivenseizoen."

© Cretan Root

Wat prijzen betreft, laten gegevens van de Kretenzische veilingen zien dat de gemiddelde telersprijs voor klasse I komkommers sinds 28 maart daalt, van 1,92 naar 0,86 euro per kilo. "Het seizoen verloopt tot nu toe redelijk goed. Natuurlijk is de Balkanproductie, wanneer deze tegelijk met onze levering komt, concurrerender qua prijs, maar wij leggen de nadruk op kwaliteit en beschikken over certificeringen die niet standaard zijn voor komkommers van andere oorsprong," concludeert Koufozisis.

Begin april bereikten de Griekse komkommerexporten ruim 62.000 ton, een stijging van 0,33% ten opzichte van vorig seizoen.

Voor meer informatie:
Dimitris Koufozisis
Cretan Root
Tel: +30 2810 321 486
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer