U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Op zoek naar aardwarmte voor glastuinbouw Haarlemmermeer en Aalsmeer

In het tweede deel van 2026 wordt seismisch onderzoek uitgevoerd in totaal 15 gemeenten: Aalsmeer, Almere, Alphen aan den Rijn, Amsterdam, Amstelveen, De Ronde Venen, Diemen, Haarlemmermeer, Kaag en Braassem, Landsmeer, Nieuwkoop, Oostzaan, Ouder-Amstel, Uithoorn en Zaanstad. Het doel is het verzamelen van meer data over de diepe ondergrond. Deze informatie is nodig voor de ontwikkeling van aardwarmte als warmtebron. Een toekomstig aardwarmteproject zou onder meer warmte moeten gaan leveren aan glastuinbouwbedrijven in de regio.

Eind 2025 tekenden Energie Beheer Nederland en Gaia Energy een samenwerkingsovereenkomst om te onderzoeken of aardwarmte mogelijk is voor kassen, bedrijven, industrie en de gebouwde omgeving in het gebied rondom Haarlemmermeer en Aalsmeer. De start van seismisch onderzoek is een belangrijke vervolgstap in het ontwikkelingsproces.

Bron: SCAN Aardwarmte / Gaia Energy

Gerelateerde artikelen → Zie meer