U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Annemieke Hendrix-Koot werkt als vrouw in een mannenwereld

“De AGF-wereld is groot, maar ook klein, iedereen kent elkaar, je hebt elkaar nodig”

Tholen - De AGF-sector staat bekend als een echte mannenwereld. Vooral op commerciële afdelingen zijn vrouwen nog altijd in de minderheid. Reden genoeg om AGF-vrouwen te vragen hoe zij hun weg vinden in deze omgeving. Annemieke Hendrix-Koot van P. Solleveld vertelde er onlangs over in dit eerder in vakblad Primeur verschenen artikel.


Annemieke Hendrix-Koot

Annemiekes loopbaan vormt een route langs verschillende schakels van de keten en bij uiteenlopende bedrijven. Ze deed ervaring op in telefonie en administratie, hield zich bezig met orderverdeling en loodsprocessen en groeide uiteindelijk door naar de verkoop. Toch begon haar werkzame leven heel ergens anders: in een schoenenwinkel. "Jongens die ik inwerkte, maakten sneller promotie. Tegen mij werd gezegd: je bent te jong en je bent een vrouw." Ze besloot te vertrekken en kwam via een uitzendbureau in de AGF terecht, een sector die haar niet meer losliet.

Dat was ruim 35 jaar geleden bij Sonneveld in Bleiswijk. Annemieke startte daar in een ondersteunende functie. Na diverse overnames verhuisde ze mee naar Van Dijk Delft en later naar The Greenery. Haar takenpakket werd steeds breder en verschoof geleidelijk richting verkoop. Toen The Greenery van koers veranderde, solliciteerde ze bij P. Solleveld, waar ze in het hart van de handel terechtkwam.

Verwachtingsmanagement
Solleveld is sterk exportgericht: negentig procent van de producten gaat naar Duitsland, daarnaast naar Portugal, Oostenrijk en Scandinavië. Het bedrijf werkt met eigen vrachtwagens en combineert export met import. "De Duitse gastronomie is onze grootste tak, maar we leveren ook aan supermarktketens en groothandelsmarkten. Onze kracht zit in het verzorgen van mixpallets. Met één telefoontje hoeft de klant verder niemand meer te bellen."

In haar dagelijkse werk draait veel om afstemming en verwachtingsmanagement. Annemieke kiest ervoor klanten zo vroeg mogelijk te informeren, ook wanneer het nieuws minder prettig is. "Ik bel liever op tijd met een lastige boodschap dan dat een klant 's nachts voor een probleem staat." Diezelfde openheid verwacht ze van leveranciers. "Als iets niet goed is, moeten ze dat horen." Volgens haar is die houding de reden dat klanten vaak rechtstreeks naar haar vragen. "Ze weten: als ik het regel, komt het goed."

Personeelsplanning
Dat ze als vrouw in een overwegend mannelijke sector werkt, heeft haar nooit afgeremd. "Het maakt mij niet uit wie ik aan de lijn heb. Ik ben altijd van mijn eigen kunnen uitgegaan." Het werkritme in de AGF is hoog en vraagt veel flexibiliteit. Bestellingen, binnenkomsten, afkeuringen en last-minutevragen lopen door elkaar. "Bij een afkeuring moet je meteen schakelen: wat wil de klant, gaan we vervangen?" Ook buiten kantoortijd loopt het werk door. "Op vakantie of 's avonds komt er nog een bericht binnen. Als ik er niet ben, stuur ik het door. We zijn een team, we doen het samen." Thuiswerken ziet ze daarom niet als ideaal. "Je moet horen wat er op de vloer gebeurt: prijsbewegingen, beschikbaarheid, signalen van collega's."

Een grote uitdaging is de personeelsplanning. "Vroeger losten we met z'n allen een vracht als dat nodig was. Tegenwoordig willen mensen minder uren maken en niet overwerken." Dat vraagt om andere oplossingen, zoals verdere automatisering. Daarom werkt P. Solleveld nu aan het digitaliseren van het orderproces. Alles gaat straks via tablets. "Nu is er nog veel papierwerk. Straks kunnen medewerkers direct zien wat binnen is en wat nog ontbreekt." Solleveld kan daardoor nog sneller opereren. "Product dat 's ochtends nog aan de plant hangt, kan 's avonds al in Duitsland zijn."

Wat haar na al die jaren nog steeds in de AGF houdt, is de voortdurende dynamiek. Nieuwe producten en trends zorgen voor beweging. "Als er iets op tv is geweest of online rondgaat, kun je erop wachten dat iemand belt. Dan begint het zoeken: kunnen we dat leveren? Dat speuren naar oplossingen vind ik het mooiste."

Door haar lange staat van dienst beschikt Annemieke over een uitgebreid netwerk. Ze benadrukt het belang van goede verhoudingen. "Ik ben bij de bedrijven waar ik gewerkt heb, altijd netjes weggegaan. De AGF-wereld is groot, maar ook klein. Iedereen kent elkaar, je hebt elkaar nodig."

Dit artikel verscheen eerder in editie 2, 40e jaargang van Primeur. Zie hiervoor www.agfprimeur.nl.

Voor meer informatie:
P. Solleveld
Transportweg 45
2676 LM Maasdijk
Tel: +31 174 527 400
[email protected]
https://solleveld.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer