Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Ozon in irrigatiewater: meer dan alleen ontsmetting

Het gebruik van ozon voor de ontsmetting van irrigatiewater wint aan belang in de groenteteelt. Lange tijd werd deze technologie vooral gewaardeerd om haar vermogen om bacteriën te doden en leidingen vrij te houden van biofilm. Maar er is een bijkomend voordeel dat steeds meer aandacht krijgt: een betere fysiologische conditie van het wortelstelsel.

© Ecofarm Storti Srl

Dit was het thema van een workshop georganiseerd door Ecofarm Storti op 20 januari in het Italiaanse Guidizzolo (Mantua), tijdens het evenement "Orticoltura in Campo".

"Ozonwater heeft een sterk oxiderend vermogen en breekt snel af tot zuurstof", legt Giorgio Zaffani, biotechnoloog bij Ecofarm, uit. "Daardoor helpt het hypoxie in de wortelzone te verminderen. Zuurstoftekort in het substraat of de bodem is een van de belangrijkste stressfactoren in de intensieve groenteteelt, zeker bij frequent beregenen of slecht drainerende grond. Bij hypoxie nemen wortels minder water en voedingsstoffen op, verzwakken ze en worden ze vatbaarder voor bodempathogenen zoals Phytophthora, Pythium en Fusarium — veroorzakers van wortelrot en plotselinge plantenuitval."

© Cristiano Riciputi | GroentenNieuws.nlGiorgio Zaffani, Massimo Bizzarri, Matteo Benvegnù, Enrico Storti en Gianfranco Festa

Ozon werkt op meerdere niveaus tegelijk: het schakelt bacteriën, schimmels en sporen in het irrigatiewater uit en zorgt voor een beter belucht wortelmilieu. Het resultaat is een krachtiger wortelstelsel — actief, wit en functioneel — dat een gelijkmatige en langdurige gewasgroei ondersteunt. Een plant met gezonde wortels reageert ook beter op voeding en omgevingsstress, met een hogere opbrengst en betere kwaliteit als gevolg.

© Ecofarm Storti Srl

"De economische impact is aanzienlijk", vervolgt Zaffani. "Een uniformere productie betekent minder uitval en minder kwaliteitsschommelingen. Dat maakt planning van oogst en leveringen een stuk eenvoudiger. Wie constante kwaliteit levert, bouwt aan een betrouwbare reputatie, en dat betaalt zich uit."

© Ecofarm Storti Srl

"Ozon", besluit de expert, "kan uitgroeien van een eenvoudig ontsmettingsmiddel tot een strategisch concurrentievoordeel. Het is als het ware het onzichtbare voedingselement voor de groenteteelt."

Voor meer informatie:
Ecofarm Storti srl
Via Castelletto 10
37050 Belfiore (VR) – Italië
Tel: +39 (0)45 6134390
[email protected]
www.ecofarmstorti.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer