Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Verpakkingsdokter komt naar beurs

Tijdens de komende editie van Empack wordt het programma uitgebreid met nieuwe kennis- en trainingsonderdelen voor professionals uit de verpakkingsindustrie. Naast het bestaande inhoudelijke programma introduceert de organisatie onder meer een basistraining over food packaging en een consultmogelijkheid voor verpakkingsvraagstukken onder de naam 'Dokter Empack'.

© Empack

Kennissessies over duurzaamheid, wetgeving en intralogistiek
Het kennisprogramma bestaat uit sessies in onder meer het Empack Theater en op het Pitch-Pack-Plein. Hier delen sprekers uit de sector hun inzichten over actuele ontwikkelingen zoals duurzaamheid, wetgeving en interne logistiek.

Zo organiseert Green Serendipity een symposium over bio-based materialen. NRK Verpakkingen gaat in op de Europese Packaging and Packaging Waste Regulation (PPWR) en GS1 Nederland behandelt het beheer en gebruik van verpakkingsdata.

Nieuw in het programma is een inhoudelijke focus op intralogistiek. Op 14 april staan presentaties gepland over onder meer magazijnautomatisering en onbemande verpakkingsprocessen. Arjen Lagerweij (Evofenedex) spreekt over toekomstbestendige magazijnen, terwijl professor Marc Juwet (KU Leuven) ingaat op onbemand verpakken. René Koster, emeritus hoogleraar aan de Erasmus Universiteit, bespreekt ontwikkelingen in de samenwerking tussen robots en mensen in logistieke processen.

© Empack

Advies over verpakkingsvraagstukken
Met het programmaonderdeel 'Dokter Empack' kunnen bezoekers een kort consult boeken met onafhankelijke experts. In de praktijkruimte op Next Level geven onder meer Stefan Hermsen (Packademy) en Marieke Havermans en Silvia Gentiluomo (Brightlands Materials Centre/TNO) advies over specifieke verpakkingsvraagstukken.

Basistraining Start2Pack
Nieuw is ook Start2Pack, een compacte introductietraining die wordt ontwikkeld in samenwerking met kennispartner Pack4Food. De training behandelt basisaspecten van (food) packaging, waaronder materiaalkeuze, houdbaarheid, wetgeving, duurzaamheid en consumentbeleving.

Empack 2026 vindt plaats op 14, 15 en 16 april in Evenementenhal Gorinchem en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur.

Voor meer informatie en programma:
Empack
www.empack.nl

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer