Bollenbroeier John van der Vossen zet sinds ruim een jaar luchtreinigers in tegen kernrot in zijn bloembollen. In het Leidsch Dagblad (€) vertelt hij over zijn ervaringen met de techniek van OMS-i. De techniek van OMS-i houdt het ethyleengehalte in de broeicel onder controle, zodat Fusarium niet toeslaat. Dat doet de broeier zonder zijn koelcel tot ULO-cel om te bouwen, wat een veel hogere investering zou betekenen.
De Sanity Air. Teler John heeft er inmiddels vijf in gebruik.
© GroentenNieuws John heeft momenteel vijf Sanity Air-units in gebruik in een koelcel waarin het najaar vijf miljoen bollen opgeslagen kunnen worden. Mogelijk rolt hij de techniek verder uit, na onderzoek naar de werking van de techniek tegen een andere schimmel, Botrytis.
De techniek van OMS-i komt van oorsprong uit de ruimtevaart. De techniek ontstond uit pure noodzaak en voor eigen gebruik bij het European Space Research and Technology Centre (ESTEC) in Noordwijk.
Zij ontwikkelden de Sanity Air om de astronaut(en) te ontsmetten en de lucht in ruimtestation ISS zuiver te houden. Tegenwoordig zet OMS-i het product in de markt. Jeroen Krijt vertelde er vorig jaar op GroentenNieuws al over en bezocht afgelopen week HortiContact. Zie foto rechts.
Voor meer informatie:
Jeroen J. Krijt
OMS-i Indoor Climate Solutions
06 51458796
[email protected]
www.oms-i.nl