Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
vrees extra administratielast voor telers door Europese Energy Efficiency Directive

Glastuinbouw wil liever in één keer EED-check

Eind dit jaar wordt naar verwachting de Europese Energy Efficiency Directive (EED-richtlijn) van kracht. Afhankelijk van hun energieverbruik moeten glastuinbouwbedrijven daardoor eens in de vier jaar een energie-audit gaan uitvoeren of een gecertificeerd energiebeheersysteem gaan gebruiken. Glastuinbouw Nederland onderzoekt of zijn leden niet in één keer als branche gecertificeerd kunnen worden, zodat telers lagere kosten hebben.

Veel glastuinbouwbedrijven ontvingen in februari een brief van RVO met informatie over de aankomende wijzigingen. Het doel van de EED-richtlijn is volgens RVO om bedrijven bewust te maken van hun energieverbruik en de mogelijkheden om energie te besparen en te verduurzamen. De EED-plicht moet ertoe leiden dat telers inzicht krijgen in alle energiestromen binnen hun bedrijf. De EED-richtlijn kan verregaande gevolgen hebben voor glastuinbouwbedrijven, afhankelijk van hun energieverbruik.

Glastuinbouwbedrijven met een gemiddeld jaarlijks energieverbruik tussen 10 Terrajoule en 85 terrajoule (ongeveer 300.000 m³ tot 2,3 miljoen m³ aardgas‑equivalent): deze ondernemingen moeten eens in de vier jaar een EED-energieaudit uitvoeren. Glastuinbouwbedrijven met een gemiddeld jaarlijks energieverbruik van meer dan 85 terrajoule: deze ondernemingen moeten een gecertificeerd energiebeheersysteem invoeren.

In één keer certificeren
Glastuinbouw Nederland onderzoekt de mogelijkheid om de branche in één keer te laten certificeren. Dat betekent: geen individuele auditkosten, een uniform, efficiënt systeem dat voldoet aan de nieuwe wetgeving, en mogelijk aanzienlijk lagere jaarlijkse kosten.

Dit neemt niet al het administratieve werk weg voor de bedrijven, maar zorgt wel voor een efficiënt en uniform systeem en mogelijk significant lagere jaarlijkse kosten. Glastuinbouw Nederland komt op korte termijn met meer informatie hierover.

Bron: Glastuinbouw Nederland

Gerelateerde artikelen → Zie meer