De vraag naar stalen daken op watersilo's stijgt explosief. Volgens Bas van der Elst van Hendic is dit geen tijdelijke trend, maar een noodzakelijke verschuiving. "We zien dat ondernemers steeds vaker kiezen voor de zekerheid van staal boven de traditionele afdekkingen. Dat heeft alles te maken met veiligheid, maar ook met de strengere eisen van verzekeraars en overheden."
Bas legt uit waar die enorme groei in de vraag naar stalen daken vandaan komt. "Het draait tegenwoordig om constructieve zekerheid. Een stalen dak kan een enorme sneeuw- en windbelasting aan, veel meer dan een traditionele afdekking. Maar de echte doorslag geeft vaak de certificering. Bij Hendic nemen we het stalen dak namelijk volledig mee in de sterkteberekeningen en de CE-certificering van de silo. Dat is een cruciaal verschil met PVC-afdekkingen."
© Hendic
Waarom is die CE-certificering zo belangrijk geworden?
"Kijk naar Duitsland of andere exportlanden. Daar krijg je in veel gemeentes simpelweg geen vergunning meer zonder die berekeningen, aangepast aan de normen van de plaatselijke overheid. Ook verzekeraars stellen steeds vaker de eis dat de silo als één geheel getoetst is. Een stalen dak maakt van de silo een solide gebouw in plaats van een bak met een kleedje erop. Dat geeft die ondernemer de juridische en operationele rust die hij zoekt."
Is veiligheid naast de constructie ook een factor?
"Absoluut. Een silo is met een stalen dak volledig afgesloten. We rusten ze uit met een afsluitbaar mangat, waardoor de silo letterlijk op slot kan. Dat is qua veiligheid op het erf een enorme stap vooruit ten opzichte van een spanzeil."
© Hendic
Betekent dit het einde van de vertrouwde PVC-afdekkingen?
"Zeker niet. De verschillende systemen die we aanbieden, van eenvoudige spanzeilen tot drijfzeilen en domes, hebben hun waarde bewezen en blijven voor de meeste situaties uitermate functioneel. Maar voor wie te maken heeft met strikte bouwvoorschriften of extreme weersomstandigheden, is het stalen dak op dit moment simpelweg de grootste meerwaarde die we kunnen bieden.
© Hendic (gn)
Voor meer informatie:
Bas van der Elst
Hendic b.v.
[email protected]
https://www.hendic.nl/