Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Emendis legt voordelen van integratieplatform Neqto uit:

Met een ‘stekkerdoos’ standaard en gepersonaliseerde software integreren tot één systeem

Tholen - Met 'stekkerdoos' bedoelt commercieel directeur en mede-eigenaar Rob Jansma van Capturum Group – waaronder Emendis valt, dat zich richt op ERP-systemen voor onder meer de AGF-sector – het integratieplatform Neqto. Hoewel veel complexer dan een stekkerdoos, is het idee duidelijk: het gaat om het koppelen. "Met ons integratieplatform kunnen we in een bedrijf software behouden die goed werkt en dat aanvullen met gepersonaliseerde software." Rob geeft aan dat dit zeker belangrijk is in de AGF-sector, waar veel ondernemingen in de basis gelijk zijn, maar ieder bedrijf uniek is. "We zijn in staat om de eigen werkwijze van bedrijven te vertalen in een combinatie van standaard en gepersonaliseerde software. Dat heeft als voordeel dat deels bewezen producten worden gebruikt. Maar veel van die standaardproducten passen niet in de AGF-sector. Dus om te kunnen automatiseren in de AGF zijn vaak zowel de standaard- als de gepersonaliseerde componenten nodig."

Een van de voordelen van deze aanpak is dat de software met het bedrijf kan meegroeien, zegt Arjan de Witte, directeur en Chief Technology Officer van Emendis. "Onder water knopen wij alle verschillende componenten aan elkaar, dus als het bedrijf door bijvoorbeeld een overname groeit, kan de software makkelijk meegroeien. Maar net zo makkelijk kan ook worden afgeschaald als bijvoorbeeld een productketen wordt afgestoten." Uitgangspunt daarbij is dat in de standaardcomponenten geen maatwerk wordt doorgevoerd, daar worden nieuwe modules voor gemaakt. "Bestaande producten moet je zo kaal mogelijk houden en gebruiken zoals ze in de basis zijn bedoeld. Als er maatwerk nodig is, trekken we dat los in losse componenten die we vervolgens weer in elkaar integreren."

Eén interface
Die integratie tot één interface is een belangrijk aspect voor Emendis. Arjan: "Wij vinden dat een medewerker in één of in maximaal twee applicaties zijn werk moet kunnen doen. Die applicaties kunnen we samenvoegen op één interface, zodat een medewerker niet continu hoeft te switchen tussen systemen. Als je voor het invoeren van een order zowel in het Warehouse Management System moet zijn als in het Prijzensysteem, kost zo'n handeling veel tijd. Ook al zijn het gescheiden systemen, kunnen we die integreren in één systeem. Dat maakt de ervaring van de medewerker natuurlijk heel anders."

Maar hoe je het ook inricht, uiteindelijk moet software leiden tot beheersing van het proces, geeft Rob aan. In de AGF-sector is logistiek daarvan een belangrijk onderdeel. "Bij onze AGF-projecten zijn wij heel erg bezig om de logistiek op orde te brengen. Al de transportbewegingen om de producten van het warehouse bij de klant te brengen, moeten worden gemanaged en gepland en dus geautomatiseerd. Want een van de unieke kenmerken van de AGF-branche is de korte houdbaarheid. Met een of twee dagen vertraging gaat het verderfpercentage omhoog."

Arjan vult aan: "Het gaat om grote volumes zonder voorraad. Dus moet de keten helemaal geïntegreerd zijn en alleen als alles digitaal en automatisch gaat, kan die markt snel genoeg draaien voor de houdbaarheid." Daarnaast ziet Rob dat het flexibiliteit biedt. "Als de software op orde is, kun je logistieke schakels eruit halen als dat nodig is, zodat bijvoorbeeld een order direct van de leverancier bij de eindklant kan worden geleverd als dat nodig is, zonder eerst naar de groothandel te gaan. Door de software krijg je een beheersbaar proces. Dat is krachtig."

Inzicht voor meer winstgevendheid
Een ander voordeel is dat het proces veel data genereert, merkt Rob op. "Alle verzamelde data geven veel inzicht en dat biedt kansen voor optimalisatie naar winstgevendheid." Dat kan onder meer op het vlak van logistiek of prijzen liggen. "De AGF-sector werkt deels nog met daghandel, door middel van data kun je daarop inspringen. Maar ook op logistiek vlak; logistiek blijft heel kostbaar, dus daar kun je wat mee."

Een component waar de software-wereld niet meer omheen kan, is AI, geeft Rob aan. "We gebruiken het in onze software, koppelen met AI-mogelijkheden en onze klanten zijn er steeds vaker actief mee bezig." Een voordeel daarbij is dat Emendis al op integratie van verschillende componenten tot één systeem gericht is, laat Arjan weten. "Omdat wij met onze structuur al helemaal zijn ingespeeld op integratie, kunnen wij een AI-product op dezelfde manier als bijvoorbeeld een maatwerkapplicatie koppelen." Maar hij ziet dat software in het algemeen ook steeds slimmer wordt. "Kleine werkzaamheden worden steeds vaker vervangen door AI-modules en het wordt ook steeds groter: we zien AI in bijvoorbeeld voorspellingen van verkoop- en inkooporders." Wel merkt Arjan op dat het nog een technologie in ontwikkeling is. "Het is een jong product met een hoge potentie, al ben je er soms nog net niet. Maar de ontwikkelingen gaan razendsnel."

Dit artikel verscheen eerder in editie 1, 40e jaargang van Primeur. Zie hiervoor www.agfprimeur.nl.

Voor meer informatie:
Emendis
Traverse 3
3905 NL Veenendaal
Tel: 0318742583
[email protected]
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer