Jaarlijks komt de nationale werkgroep aardbeien samen in Limburg, Antwerpen of West-Vlaanderen. Dit jaar waren ze te gast bij de Limburgse Aardbeitelers en werd een bezoek gebracht aan Globachem. Boerenbond deelt een verslag.
Bij Globachem in Sint-Truiden schetste Els Paesmans de geschiedenis van Globachem en hoe ze vanuit hun garage gestart zijn met hun bedrijf. Het familiebedrijf is verder uitgegroeid en verhuisd naar de site in Sint-Truiden. Het is echter niet enkel tot Sint-Truiden beperkt gebleven. Globachem is uitgegroeid tot een wereldspeler, met naast België ook vestigingen in het Verenigd Koninkrijk, Brazilië en China. Er werken meer dan 150 werknemers met 20 verschillende nationaliteiten. Een groot deel van de werknemers werkt in research & development of bij de registratie van de middelen.
Globachem zet met het oog op de toekomst van de land- en tuinbouw in op een slimme, geïntegreerde gewasbescherming en biostimulanten.
In hun portfolio werken ze vooral op 3 verschillende pijlers: generische producten, speciale producten en innovatieve producten. Binnen de innovatieve producten ontwikkelen ze bijvoorbeeld een middel voor de bestrijding van Drosophila suzukii. Globachem werkt al 7 jaar aan de registratie hiervan, maar de verwachting is dat het ten vroegste tegen 2030 op de markt zal zijn. De evaluatie van het middel, dat gebaseerd is op een biologisch feromeen, duurt enorm lang in Europa. Els gaf ook mee dat er grote verschillen zijn tussen regio's in de duurtijd van een registratie.
Naast de toelichting kreeg de nationale werkgroep aardbeien ook een rondleiding door de gebouwen, de opslag en de R&D-serre bij Globachem in Sint-Truiden.
Bron: Boerenbond