Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Tweede generatie biostimulanten uit zeewier en micro-organismen

De professionele tuinbouw is hard op zoek naar slimme oplossingen om gewassen beter te wapenen tegen abiotische stress, zoals droogte of kou, en tegelijk efficiënter met meststoffen om te gaan. Een veelbelovende richting binnen die zoektocht zijn biostimulanten van natuurlijke oorsprong. Die worden steeds geavanceerder, niet alleen qua samenstelling, maar ook in de manier waarop ze worden gewonnen.

© Ficosterra

Het Spaanse bedrijf Ficosterra richt zich specifiek op deze "tweede generatie" biostimulanten. De aanpak combineert toegepaste wetenschap, strikte controle op de grondstoffen en industriële schaalbaarheid. "Vanaf het begin zijn we ons gaan specialiseren in het winnen van zeewierextracten, vooral uit Laminaria en Macrocystis", stelt oprichter Luis Lombana. "We gebruiken bewust geen algensoorten als Ascophyllum of Ecklonia, omdat die te weinig bevatten van wat wij zoeken: vooral alginaten. Die stoffen worden makkelijk opgenomen door planten en werken als natuurlijke dragers van andere werkzame stoffen."

Een van Ficosterra's belangrijkste innovaties is de MARE-technologie, waarbij zeewierextracten gecombineerd worden met bodemverrijkende micro-organismen. Luis: "Die combinatie maakt onze aanpak uniek. Het zeewier helpt de plant sneller herstellen van stress, terwijl de microben het bodemleven stimuleren. Samen versterken ze elkaar."

© Ficosterra

De rol van het zeewier gaat verder dan alleen voeding. Soorten als Laminaria fungeren ook als drager voor de micro-organismen, waardoor die stabieler zijn en beter werken op het veld.

Ficosterra's wortels liggen in de industriële verwerking van zeewier, met name in de productie van agar, een natuurlijk geleermiddel dat wordt gewonnen uit roodwieren. Die ervaring bracht de oprichters op ideeën. "We zagen dat er in de tuinbouw ruimte was voor veel verfijndere extractiemethodes. Dat werd het startpunt. Sindsdien zetten we stevig in op R&D, vaak samen met universiteiten en internationale netwerken."

Zo werkte Ficosterra mee aan diverse onderzoeksprojecten, waaronder Nutrialgae, een initiatief van de VN waarin ze testten hoe algenextracten planten helpen bij extreme droogte in onder meer Mexico en Marokko.

Vandaag de dag is Ficosterra industriële partner in het Europese project I3-4 Seaweed, dat als doel heeft de MARE-technologie en een innovatieve extractiemethode met perslucht (TRD) op grote schaal toe te passen. "Onze taak is om die baanbrekende technieken geschikt te maken voor industriële productie."

© Ficosterra

Duurzaam zeewier als grondstof
Een andere pijler van het bedrijf is het duurzaam inkopen van zeewier. Ficosterra werkt met producenten en visserscoöperaties in Galicië, Marokko en langs de Pacifische kust van Mexico. "We kopen alleen algen uit gecontroleerde kweek of van locaties waar ze binnen de wettelijke quota verzameld worden. Alles is volledig traceerbaar en we volgen strikte duurzaamheidscriteria. We willen niet bijdragen aan het uitputten van de oceaan."

Hulp bij stress en voedingsnood
De biostimulanten van Ficosterra zijn goedgekeurd volgens de Europese regels en richten zich vooral op twee situaties: hevige stress bij planten en tekorten aan voeding of water.

© Ficosterra

"Bij extreme hitte, vorst of de toepassing van zware gewasbeschermingsmiddelen stopt een plant met groeien. Dan zorgt onze biostimulant ervoor dat die weer op gang komt. Dat verhoogt de opbrengst", legt Lombana uit. "Daarnaast is onze technologie ook nuttig als er minder meststoffen gebruikt mogen worden, wat steeds vaker voorkomt door strengere regels. In die omstandigheden helpen onze producten de plant om voeding uit de bodem beter op te nemen, zonder dat je extra hoeft te bemesten. Dat scheelt ook in waterverbruik."

Volgens Ficosterra zit juist daar de kracht van hun MARE-systeem: het maakt nutriënten in de bodem beter beschikbaar en verhoogt de opname. Een slimme manier dus om meer te halen uit wat er al is.

© FicosterraVoor meer informatie:
Ficosterra
Calle La Ribera, 4
09007 Burgos (Spanje)
Tel: +34 947 135 039
www.ficosterra.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer