Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Overstromingen in Noord-Marokko treffen zachtfruittelers

In de Loukkos-regio in het noorden van Marokko heeft de neerslag de opvangcapaciteit van de stuwdammen overschreden. De belangrijkste dammen in de regio zijn verzadigd of naderen hun maximale niveau, terwijl er ook deze week opnieuw zware regenval wordt verwacht. De schade is het grootst in de stad Ksar El Kebir, die wordt doorkruist door de Loukkos-rivier. Daar heeft de situatie geleid tot de evacuatie van de bevolking.

De Loukkos-regio is een belangrijk landbouwgebied met onder meer zachtfruit, aardappelen, suikergewassen en granen. De zachtfruitgebieden liggen grotendeels buiten de zwaarst getroffen overstromingszones, maar lopen volgens meerdere telers desondanks aanzienlijke schade op.

© Larache grower

Amine Bennani, voorzitter van de Marokkaanse Vereniging van Zachtfruittelers, spreekt van een alarmerende situatie. "Afgelopen donderdag heeft het water Ksar El Kebir overspoeld. In de stad zelf vindt geen zachtfruitteelt plaats, maar zij levert wel een groot deel van de arbeidskrachten. Door de evacuatie is deze arbeidscapaciteit momenteel niet beschikbaar. Elders in de Loukkos-regio, met name rond Larache en omliggende gebieden waar de zachtfruitteelt geconcentreerd is, blijft de situatie zorgwekkend. Telers worden geconfronteerd met aanhoudende regen, slechte weersomstandigheden en harde wind."

Volgens Bennani hebben de weersomstandigheden geleid tot wijdverspreide schade aan zachtfruitkassen. Hij schat dat minstens 10% van het totale areaal in de Loukkos-regio is getroffen. "Onze grootste zorg is dat er ook deze week opnieuw zware regenval wordt verwacht. Niemand weet hoe de situatie zich zal ontwikkelen en telers vrezen het ergste."

© Larache grower

Een zachtfruitteler uit Larache spreekt zijn bezorgdheid uit: "De schade is nu al aanzienlijk, vooral bij bedrijven op laaggelegen percelen en nabij waterlopen. Jaren van droogte hebben veel telers ertoe aangezet om juist in overstromingsgevoelige gebieden aan te planten, en dat breekt hen nu op. Wat de schade tot nu toe ook is, we vrezen dat dit nog niets is vergeleken met wat ons deze week te wachten staat."

Een andere teler uit Laaoumra vult aan: "Alle telers zijn in meer of mindere mate getroffen. Veel aanplantingen staan onder water en door de harde wind zijn kassen weggeblazen. Het is nog te vroeg om de balans op te maken, zeker omdat we rekening houden met nieuwe overstromingen in de komende dagen."

Voor meer informatie:
Amine Bennani
Moroccan Association of Soft Fruit Producers
Tel: +212 66124 3424
[email protected]

Gerelateerde artikelen → Zie meer