In 2024 kregen Spaanse paprikatelers voor het eerst in de geschiedenis meer betaald dan hun collega's in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van nieuwsdienst Hortoinfo op basis van gegevens van Faostat, de statistiekdienst van de FAO.
In dat jaar ontvingen Spaanse telers gemiddeld 35% meer voor hun paprika's dan de Nederlandse telers. Vergeleken met Marokko lag de prijs zelfs 137% hoger, en ten opzichte van Turkse telers ging het om een verschil van 78%.
Volgens Hortoinfo steeg de gemiddelde prijs voor Spaanse paprika's van €0,91 per kilo in 2015 naar €1,07 in 2024. In diezelfde periode daalde de prijs in Nederland juist, van €1,12 naar €0,79 per kilo.
In Marokko klom de prijs van €0,32 naar €0,45 per kilo, terwijl Turkse paprika's gingen van €0,49 naar €0,60 per kilo.
Alle bedragen zijn omgerekend van Amerikaanse dollars naar euro's, op basis van de gemiddelde jaarlijkse wisselkoersen tussen 2015 en 2024. Die wisselden tussen €0,849 en €0,951 per dollar.
Bron: hortoinfo.es