Bosch Growers teelt tegenwoordig zowel in Nederland als de VS. Bosch Growers teelt in Nederland groene paprika's en bramen en in de VS aardbeien.
In zowel Nederland als de VS heeft Bosch Growers haar teeltstrategie verbeterd met behulp van de fotosynthese- en zuurstofsensoren van Sendot. De fotosynthesesensoren helpen bij het finetunen van belichting en scherminstellingen, terwijl de zuurstofsensoren waardevolle inzichten geven voor het optimaliseren van de watergeefstrategie.
Hulpmiddel bij belichting
Teeltmanager Erwin de Bruijn van Bosch Growers vertelt dat het bedrijf de sensoren al ongeveer vijf jaar in Nederland gebruikt, en 2 jaar in de VS. De sensoren worden gebruikt in de bramenteelt in Nederland en in de VS in de aardbeienteelt.
"In onze bramenteelt hebben we veel inzicht gekregen, vooral in de periodes dat we LED-belichting gebruiken helpt het met beslissen wanneer we warmer of juist kouder kunnen telen of dat we met een hogere intensiteit of een lagere intensiteit kunnen belichten."
© Bosch Growers
Meer dan alleen gevoel
In de bramenteelt is het bedrijf omgeschakeld van SON-T-belichting naar LED-belichting. "De sensoren hebben geholpen in het telen tijdens de overgang van belichting." Erwin gebruikt de sensoren ook bij het nemen van teeltbeslissingen in het algemeen. "Gebruik van sensordata geeft wat meer inzicht dan alleen het gevoel van de teler."
Dankzij een API-koppeling zijn de sensordata nu direct zichtbaar in de Priva-klimaatcomputer. Hierdoor komen alle relevante gegevens samen op één plek, wat het klimaatbeheer overzichtelijker maakt en de teelt nauwkeuriger aanstuurbaar.
© Sendot
Voor meer informatie:
Sendot Research BV
[email protected]
www.sendot.nl