Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zonnepanelenkas onder de loep in Middenmeer

De gemeente Hollands Kroon heeft een methode gevonden om handhavend op te treden tegen een kas vol zonnepanelen. Er is tijdens controles geconstateerd dat er in het kassencomplex van 15 hectare niet wordt geteeld. Bovendien wordt de opgewekte stroom niet voor de teelt gebruikt, maar voor teruglevering aan het elektriciteitsnet.

Het Noordhollands Dagblad (€) schrijft over de kwestie die de lokale politiek bezighoudt. Momenteel is onduidelijk wie als eigenaar precies verantwoordelijk kan worden gehouden. De teler van wie de kas was, heeft de kas namelijk van de hand gedaan.

Hollands-Kroon wil met nieuwe regels kassen vol zonnepanelen tegengaan. Dit voorjaar worden de regels ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad.

Landelijk speelt het onderwerp ook in andere gemeentes. Over plaatsen van zonnepanelen op kassen is de nodige discussie. Het kwam bij meerdere projecten al tot rechtszaken tussen projectpartijen en gemeenten, die willen handhaven. In de memo die met de gemeenteraad van Hollands Kroon is gedeeld, wordt op die rechtszaken gewezen.

Glastuinbouw Nederland speelt in de discussie over zonnepanelenkassen vaak ook een rol. De brancheorganisatie roept op tot handhaving daar waar kassen in energiecentrales veranderen, en telen in de kas vol zonnepanelen niet meer mogelijk is.

Voor het perceel in Middenmeer zijn ook plannen om een algenkwekerij te realiseren.

Gerelateerde artikelen → Zie meer