Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
informatiebijeenkomst 11 december

Nieuwe regels omgekeerde osmose Westland/Oostland: vraag op tijd maatwerk aan

Op 31 december 2025 eindigt de verordening van de gemeente Westland met betrekking tot omgekeerde osmose. Omgevingsdienst Haaglanden (ODH) is in opdracht van Westland een beleidsregel aan het opstellen voor de periode daarna. Over het algemeen nemen andere gemeenten in het werkgebied van de ODH de werkwijze van Westland over, dus het onderstaande geldt ook voor ondernemers in bijvoorbeeld Midden-Delfland en Pijnacker-Nootdorp, deelt Guus Meis namens Glastuinbouw Nederland.

In de nieuwe beleidsregel wordt onderscheid gemaakt tussen nieuwe aanvragen c.q. installaties en bestaande installaties. Bij nieuwe installaties mag per direct maximaal 20% van de watergift uit osmosewater bestaan in een gemiddeld jaar. Bestaande installaties krijgen een overgangstermijn van enkele jaren (het provinciaal beleid gaat uit een overgangstermijn van 7). Om in aanmerking te komen voor de categorie 'bestaande installaties', is het van belang dat een installatie als zodanig bij de ODH bekend is.

Wie twijfelt of een installatie bij de ODH bekend is als bestaande installatie, krijgt het advies dan uiterlijk 31 december 2025 een aanvraag maatwerk in te dienen via het Omgevingsloket.

De ODH heeft aangegeven dat alleen aanvragen, ingediend via het Omgevingsloket, in behandeling worden genomen. Aan de hand van een aanvraag kan de ODH nagaan of een installatie al bekend is als bestaande installatie.

Voor de aanvraag is het van belang om te weten dat het water voor de luchtbevochtiging ook onder de definitie van watergift valt. Dit is van belang voor de berekening van het percentage osmosewater. Bij de aanvraag wordt ook een onderbouwing gevraagd van nut en noodzaak. Daarvoor wijst Guus Meis op de bijgevoegde notitie.

Voor een toelichting op het nieuwe beleid organiseert de gemeente Westland een bijeenkomst op donderdagavond 11 december 19.00 uur in het gemeentehuis in Naaldwijk, Verdilaan 7.

Bron: Glastuinbouw Nederland

Gerelateerde artikelen → Zie meer