Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Bussen rijden volgend jaar elektrisch door samenwerking met aardbeienteler

Transdev zet in de regio Arnhem/Nijmegen in op elektrisch vervoer, maar daar is stroom voor nodig. En dan vooral in de nachtelijke uren, wanneer de bussen in de remise staan geparkeerd en de accu's moeten worden opgeladen. Door de krapte op het elektriciteitsnet zou dat een lastige opgaaf worden. Maar door slim te kijken naar de capaciteit op het net, kunnen de bussen vanaf juni 2026 toch elektrisch rijden, deelt De Gelderlander.

De vervoerder krijgt daarbij hulp van aardbeienkweker Royal Berry in Bemmel. De kwekerij is een van de grotere elektriciteitsverbruikers in de regio en heeft een flinke aansluiting, maar die wordt niet 24 uur per dag volledig gebruikt. Door de aansluiting te delen met Transdev kunnen 's nachts de bussen worden opgeladen in de uren dat het licht en de verwarming in de kassen van Royal Berry niet of minder worden gebruikt.

Gerelateerde artikelen → Zie meer