Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Introductie Belgische biofungicide op Amerikaanse markt dan toch dichtbij?

Het Belgische Biotalys is dan toch, na jaren wachten, dicht bij de lancering van hun gewasbeschermingsmiddel Evoca op de Amerikaanse markt. De Amerikaanse Environment Protection Agency staat volgens de De Tijd (€) op het punt om het biologisch gewasbeschermingsproduct goed te keuren. Een voorstel tot goedkeuring is gepubliceerd. Daarop kan binnen 15 dagen feedback worden gegeven voordat er een definitief besluit volgt.

De EPA publiceerde ook een beslissing waarbij de aanwezigheid van residuen van Evoca's
actieve bestanddeel op behandelde gewassen vrij wordt gesteld van tolerantievereisten. "Daardoor wordt aangegeven dat er geen maximum residugehaltes voor Evoca op behandelde gewassen van toepassing zijn, hetgeen het gunstige veiligheidsprofiel van de productkandidaat reflecteert", aldus Biotalys in een persbericht.

Evoca is een biologisch gewasbeschermingsmiddel dat zich specifiek richt op de schimmelpathogenen botrytis en echte meeldauw.

In afwachting van toelating in de VS is ook in Nederland alvast kennis gemaakt met het langverwachte product. In Nederland kreeg Evoca een toelating voor demonstratieproeven.

Voor meer informatie:
Biotalys
[email protected]
www.biotalys.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer