Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

343 cannabisclubs actief in Duitsland

Ongeveer anderhalf jaar na de gedeeltelijke legalisatie van cannabis in Duitsland hebben inmiddels 343 verenigingen toestemming gekregen om cannabis te telen en te distribueren aan hun leden, meldt Der Spiegel.

Uit gegevens van deelstaatministeries en andere betrokken instanties blijkt dat deze cannabisclubs ongelijk over het land zijn verspreid. Noordrijn-Westfalen voert de lijst aan met 96 goedgekeurde clubs, gevolgd door Nedersaksen met 68. In die laatste deelstaat hebben cannabisgebruikers momenteel de beste toegang in Duitsland, met 8,5 clubs per miljoen inwoners – meer dan in welke andere deelstaat dan ook.

Volgens Der Spiegel kan het aantal clubs binnenkort verder toenemen. De Landbouwkamer van Nedersaksen heeft namelijk meer dan vijftig extra aanvragen in behandeling van verenigingen die wachten op goedkeuring.

Ook andere noordelijke deelstaten tonen gematigde cijfers: Hamburg telt 13 vergunde clubs en Sleeswijk-Holstein 10. In Beieren blijkt het daarentegen veel moeilijker om een vergunning te krijgen – of er zijn minder inwoners bereid om er een aan te vragen. Daar zijn tot nu toe slechts acht clubs goedgekeurd. Baden-Württemberg volgt met 26 clubs, terwijl in het oosten van Duitsland Saksen de lijst aanvoert met 21 goedgekeurde verenigingen.

Bron: Der Spiegel

Gerelateerde artikelen → Zie meer