Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Huishoudens besteedden in augustus 1,1 procent meer dan vorig jaar

In augustus 2025 hebben Nederlandse huishoudens 1,1 procent meer goederen en diensten gekocht dan in augustus 2024, meldt het CBS. Zowel de aankoop van goederen als diensten nam toe. De cijfers zijn gecorrigeerd voor prijsveranderingen en verschillen in het aantal koopdagen.

© CBS

De consumptie van duurzame goederen steeg met 1,9 procent. Huishoudens besteedden vooral meer aan schoenen, kleding en elektrische apparaten. Voor voedings- en genotmiddelen gaven consumenten 0,3 procent meer uit dan een jaar eerder. Daarentegen daalde de besteding aan overige goederen, zoals energie, motorbrandstoffen en producten voor persoonlijke verzorging, met 1 procent.

© CBS

Daarnaast namen huishoudens 1,4 procent meer diensten af, vooral op het gebied van vervoer, communicatie en horeca. Diensten vormen ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen.

Omstandigheden minder ongunstig
Over de omstandigheden voor consumptie meldt het CBS in de Consumptieradar dat deze in september minder ongunstig waren dan in augustus. "Dat komt vooral doordat consumenten minder negatief waren over hun financiële positie in de komende 12 maanden en de jaar-op-jaarstijging van de werkzame beroepsbevolking groter was", aldus het CBS.

Bron: CBS

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer