Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Hoogweg Paprikakwekerijen koopt tomatenkas buurman

Tholen - Hoogweg Paprikakwekerijen heeft de kas van de buurman gekocht. Het gaat om 10 hectare van Fresunto, onderdeel van RedStar. Financieel directeur Hans Olsthoorn van Hoogweg Paprikakwekerijen bevestigt het nieuws. RedStar zelf spreekt van een 'intententieverklaring' om de locatie te verkopen en bevestigt dat de koper Hoogweg is.

Na de lopende tomatenteelt in de tomatenkas zal de kas worden opgeleverd aan de paprikateler, die de kas daarna zal ombouwen. Volgend seizoen staat er vervolgens een nieuwe paprikateelt in.

Tot nu toe bouwde Hoogweg Paprikakwekerijen vooral nieuwe kassen in Luttelgeest en Marknesse. Momenteel worden er ook twee kassen van 11 hectare afgebouwd. De kans om de kas van de buurman te kopen laat de grote paprikateler niet liggen. "We dachten al dat dit een keer zou kunnen gebeuren", zegt Hans erover. Eerder werd ook al eens 10 hectare tomatenkas aangekocht. In 2014 ging het om de kas van Bramani.

© Geert Peeters | GroentenNieuws.nl

De kas van Fresunto gaat na het ombouwen meedraaien in het grote kassencluster dat Hoogweg Paprikakwekerijen al heeft. De teler verwarmt de kassen onder meer met aardwarmte, via een warmtenet. Op dat warmtenet sluit ook de voormalige tomatenkas aan.

Met de aankoop van de tomatenkas van de buurman en de nieuwbouw van twee kassen van 11 hectare voegt Hoogweg Paprikakwekerijen 32 hectare toe voor het seizoen 2026. Meer grond om nieuw te bouwen heeft de teler momenteel niet. De grote paprikateler met straks meer dan 200 hectare kas zegt 'even te gaan consolideren'.

Voor meer informatie:
Hoogweg Paprikakwekerijen
[email protected]
www.hoogweg.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer