Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
AGF Monitor week 35

Blijvende lagere prijzen voor trostomaten bij Dirk en Hoogvliet

Tholen - AGF Monitor vergelijkt wekelijks de prijsontwikkelingen van diverse groenten en fruit zoals die online te vinden zijn. De prijzen worden gemonitord door Supermarktscanner.nl. De prijspeiling vindt plaats aan het einde van een week.

Komkommer© Supermarktscanner.nl Hoogvliet promoot komkommer in week 35 en verlaagt de prijs met 10 cent. De andere onderzochte supermarkten houden de prijs stabiel, waarbij de drie landelijke retailers AH, Jumbo en Plus de prijs op 85 cent per stuk hebben liggen, de andere op 79 cent. Gemiddeld ligt de prijs op 80 cent.

Broccoli© Supermarktscanner.nl De broccoliprijs blijft in beweging en komt uit op gemiddeld 1,08 euro. In week 35 zien we een flinke prijsdaling bij Hoogvliet van 1,19 naar 99 cent per 500 gram, waarmee ze op hetzelfde niveau als Dirk uitkomen. Beide supermarkten kunnen daarom de laagste prijs claimen. Ook DekaMarkt heeft de prijs verlaagd, ze hanteerden wekenlang de hoogste prijs, maar nu komen ze 4 daaronder uit. De prijsdaling van Jumbo uit week 33 houdt geen stand, ze verhogen de prijs en delen nu met Albert Heijn de hoogste prijs (1,19 euro per 500 g).

Blauwe bessen© Supermarktscanner.nlGemiddeld gebeurt er in week 35 niet veel met de prijs van blauwe bessen, maar er zijn wel twee grote verschuivingen. Dirk verhoogt met 50 cent en komt uit op 3,49 euro. PLUS kan nu de laagste prijs claimen met een aanbieding van -1,49 euro waarbij de prijs uitkomt op 3 euro per 300 gram.

Mango© Supermarktscanner.nlIn week 34 zetten zowel Albert Heijn als Dirk mango's in de spotlights. Albert Heijn prijst af met 80 cent en Dirk met 30 cent, waardoor ze de gemiddelde prijs met 16 cent naar beneden trekken.

Aardbeien© Supermarktscanner.nl
De aardbeienprijs is en blijft volop in beweging en de aanbiedingen zijn fors. In aflopende volgorde zien we dat Albert Heijn, Jumbo en Hoogvliet afprijzen met respectievelijk 1 euro, 99 cent en 50 cent per 400 gram. Jumbo verhoogt de prijs juist flink met 1 euro.

Trostomaten© Supermarktscanner.nlDe aanbiedingen in trostomaten bij Dirk en Hoogvliet zijn voorbij, beide supermarkten kiezen ervoor de vaste prijs op 89 cent per 500 gram te zetten. Een prijsniveau dat flink lager ligt dan wat de andere onderzochte supermarkten hanteren.

Prijs en kwaliteit
Prijsdata zijn afkomstig van Supermarktscanner.nl en gebaseerd op de online prijzen in de webwinkels van Albert Heijn, Jumbo, Plus, DekaMarkt, Dirk en Hoogvliet. De prijs is een gemiddelde, inclusief de promoties. In deze prijsvergelijking zijn herkomst en kwaliteit niet meegenomen. De meeste supermarkten vermelden deze gegevens niet op hun website, Hoogvliet en Jumbo vermelden het land van herkomst. Mogelijk worden in de bovenstaande prijsvergelijking onrijpe avocado's met rijpe vergeleken en Spaanse komkommers met Hollandse.

Opmerkingen bij de data
Vomar werkt online met vaste prijzen. Sinds 2022 ontbreekt avocado in het online assortiment, sinds week 24 geldt dat ook voor Galia. Hoogvliet en Vomar-handsinaasappels zijn 1,5 kg en de prijs wordt omgerekend naar 2 kg. Jumbo verkoopt alleen verpakte trostomaten per 5 stuks in plaats van per 500g of kilo. We rekenen met 100 gram per tomaat wanneer we een vergelijking maken.

Voor meer informatie:
www.supermarktscanner.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer