Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
MTO-project bij Levoplant

"Significante verbetering in temperatuuropslag"

De provincie Zuid-Holland doet met verschillende onderzoeksinstellingen en glastuinbouwbedrijven een onderzoek naar Midden Temperatuur Opslag (MTO). Levoplant is een van de vijf glastuinbouwbedrijven in de pilot die tot 2028 loopt. Bij Levoplant in de Bospolder gaan ze een proefboring doen en verwachten ze binnenkort gebruik te maken van de MTO-warmte tot 50 graden Celsius. De nieuwste locatie van de orchideeënkweker is verbouwd. Vanaf vandaag staan de planten in de kas.

Glastuinbouwbedrijven kunnen met MTO meer warmte opslaan dan bij traditionele warmte-koudeopslag. Met de nieuwe techniek MTO is het mogelijk warmte op te slaan tot 50°C, terwijl traditionele systemen rond de 25°C blijven. Dit zorgt voor een efficiëntere benutting van energie en verlaagt zowel de kosten als de CO₂-uitstoot.

Ron Fransen, directeur Levoplant: "Deze significante verbetering in temperatuuropslag resulteert niet alleen in een efficiënter energiegebruik, maar ook in aanzienlijke kostenbesparingen en een verlaging van onze CO₂-uitstoot."

De pilotperiode wordt gebruikt om te testen of deze methode veilig is voor grondwater, de bodem én hoe het kan bijdragen aan energiebesparing in de glastuinbouwsector.

Gerelateerde artikelen → Zie meer