Gemiddeld leverde een kilo tomaten in de Europese Unie 1,56 euro op in de maand juli. Daarmee overstijgt de prijs het vijfjarig maximum van 1,42 euro per kilo.
© European Commission
Op het tomatendashboard dat de Europese Commissie bijhoudt, kleuren alleen de prijzen voor losse, ronde tomaten in Frankrijk en Nederland rood. Dat betekent lagere prijzen dan vorig jaar juli. In de andere segmenten en landen liggen de prijzen wel hoger dan vorig jaar juli.
De Nederlandse prijzen voor trostomaten zijn vergelijkbaar met vorig jaar. Met in juli een kiloprijs van 75 eurocent ligt de prijs op een vergelijkbaar niveau als vorig jaar, maar wel 38% hoger dan het vijfjarig gemiddelde. Traditiegetrouw zijn het weer de cherry- en specialtytomaten waar de prijzen nog hoger liggen. 2,53 euro per kilo is gemiddeld 73% hoger dan vijfjarig gemiddelde.
© European Commission