Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Leden gezocht voor ondernemersgroep arbeidsvoorwaarden

Glastuinbouw Nederland kent ondernemersgroepen, waaronder een Ondernemersgroep arbeidsvoorwaarden. Hoofdthema voor deze ondernemersgroep is de cao. Onder leiding van Adri Bom-Lemstra worden de cao-onderhandelingen voorbereid, begeleid en advies gegeven aan de besturen van Glastuinbouw Nederland, Plantum en LTO-Nederland.

Meepraten en meedenken namens sector
De ondernemingsgroep moet een goede afspiegeling van de sector zijn; een combinatie van ondernemers en HR-specialisten, regionale spreiding, verschillende leeftijdsgroepen en teelten. Voor deelname is affiniteit met de onderwerpen nodig. In dit geval de cao in het bijzonder. Deelnemen aan de groep betekent meepraten en meedenken namens de sector. Een sectorbrede benadering staat centraal. Het is een pré als je ook in andere netwerken binnen de sector participeert.

Taken/onderwerpen ondernemersgroep arbeidsvoorwaarden

  • Cao
  • Besturen adviseren over het financieel mandaat voor de cao-onderhandelingen.
  • Leden voor de cao-onderhandelingsdelegatie voordragen aan het bestuur (inclusief voorzitter gezamenlijk met Plantum).
  • Werkgeverslijn
  • Pensioenregeling
  • Samen met Plantum lid GO cao-Colland en GO pensioen voordragen.
  • Seniorenregeling
  • Volgen ontwikkelingen wet- en regelgeving.
  • Implementatie Wet-tta.

Organisatorische zaken
De ondernemersgroep arbeidsvoorwaarden wordt voorgezeten door Adri Bom-Lemstra en kent externe leden die door Plantum worden benoemd, de voorzitter cao-onderhandelingsdelegatie en een (agenda) lid vanuit LTO Nederland.

Er wordt 6 tot 10 keer vergaderd per jaar. Van leden wordt verwacht dat zij aan deze vergaderingen deelnemen en kennis over de eigen praktijk inbrengen. Van leden wordt daarnaast verwacht dat zij incidenteel een agendapunt mee voorbereiden en participeren in workshops in het netwerk. Om spreiding en verbinding te optimaliseren worden alleen ondernemers die een bedrijf uitoefenen of specialisten in dienst bij een lid van Glastuinbouw Nederland toegelaten. Per ondernemersgroep mag maximaal 1 persoon per onderneming deelnemen.

Belangstelling?
Denk je dat deelnemen aan de ondernemersgroep arbeidsvoorwaarden een interessante stap voor je is? Mail of bel met Ingrid Blom ([email protected] – 06 834 849 35. Ingrid neemt contact met je op voor een oriënterend gesprek.

Bron: Glastuinbouw Nederland

Gerelateerde artikelen → Zie meer