Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
BLE week 28

"Geen Nederlandse en Belgische aardbeien op Hamburgse groothandelsmarkt"

Het piekmoment van het aardbeienseizoen is inmiddels voorbij, waardoor de vraag vanuit klanten sterk is afgenomen. Tegelijkertijd waren de leveringen beperkt door regenval in de teeltregio's, wat de beschikbaarheid verminderde. Dit leidde in sommige gevallen tot kwaliteitsproblemen bij het fruit. Door retourzendingen van retailers was het bovendien soms lastig om reguliere producten op te slaan.

Ondanks deze tegenslagen bleven de prijzen over het algemeen stabiel en lieten ze op sommige plekken zelfs een lichte stijging zien. Prijsstijgingen waren echter zeldzaam, terwijl waardedalingen vaker voorkwamen. Het assortiment werd voornamelijk bepaald door binnenlandse aanbiedingen. Poolse leveringen hadden vooral in Berlijn een grote invloed, terwijl leveringen uit Nederland en België een meer aanvullende rol vervulden en in Hamburg volledig ontbraken.

© BLE

Klik hier voor het volledige markt- en prijsrapport.

Sla
Over het algemeen is de beschikbaarheid aanzienlijk toegenomen. De vraag bleef echter soms achter, waardoor verkopers op enkele plekken hun prijzen naar beneden bijstelden.

Komkommers
De beschikbaarheid was beperkt, wat leidde tot stijgende prijzen, soms vrij aanzienlijk. Zowel de kleinere als grotere variëteiten werden merkbaar duurder.

Tomaten
Het Nederlandse en Belgische aanbod bleef de markt domineren, aangevuld door een lichte toename van binnenlandse producten.

Paprika's
Nederlandse partijen voerden de markt aan, gevolgd door Turkse en binnenlandse, evenals Belgische leveringen. Daarnaast waren er af en toe enkele Poolse partijen beschikbaar.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer