Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Stekken herkennen bij moederplanten met computer vision

In het late voorjaar is het moment gekomen om in de kas van project PlantGoed opnames te verzamelen bij moederplanten, met als doel om stekken aan de plant te herkennen. In eerste instantie kunnen deze tellingen input zijn voor de oogstvoorspelling van stekken. In een latere fase kunnen ze dienen als ondersteuning bij het oogsten door mensen om enkel stekken van goede kwaliteit te verwerken.

© Interreg Vlaanderen-Nederland

Stekherkenning input voor oogstvoorspelling jong plantgoed
Moederplanten staan in goten in een kas, dit betekent een grote uitdaging voor computer vision om de stekken te herkennen. Omdat de omgeving niet gecontroleerd is, betekent dit dat het systeem bloot gesteld wordt aan de grillen van de natuur (veel of weinig zon, geen of juist zware bewolking), is stekherkenning een uitdaging.

Daarom gebruiken de onderzoekers in de eerste fase een blauwe achtergrond. "Zo is herkennen en tellen van stekken iets eenvoudiger. En kunnen we onderzoeken of we met behulp van AI stekken aan de moederplanten kunnen herkennen."

Bron: Interreg Vlaanderen-Nederland

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer