Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nieuw systeem centraliseert drivers voor LED-lampen

Tholen - PhotonDancing introduceert EasyPower, een nieuw systeem gericht op de centralisatie van drivers voor ledlampen, wat een afwijking betekent van de traditionele aanpak waarbij elke ledlamp een ingebouwde of nabij geïnstalleerde driver heeft. Dit gecentraliseerde systeem biedt meerdere voordelen in termen van bekabeling, efficiëntie en installatie.

© Annet Breure | GroentenNieuws.nl
Wilco Verkuil op de GreenTech

Wilco Verkuil, Photondancing: "De voordelen van het centraliseren van drivers liggen voornamelijk in de besparing op DC bekabeling en verminderde verliezen in vergelijking met de AC naar DC conversie. Dit resulteert in een efficiënter gebruik van licht met een hogere output (umol/watt). Het systeem maakt gebruik van één voedingskabel die meerdere lampen bedient vanuit een hoofdpaneel, met de capaciteit afhankelijk van de belichtingsinstallatie en het wattage van de lampen."

De gewichtsbesparing van de modulair ontworpen lampen is een direct resultaat van het ontbreken van afzonderlijke drivers. "Deze verlichtingseenheden zijn zodanig ontworpen dat het lichtverlies door onderschepping wordt verminderd, omdat de drivers buiten het verlichte gebied worden geïnstalleerd, wat efficiëntere lichtspreiding mogelijk maakt."

Wat betreft kosten, de installatie van gecentraliseerde drivers verlaagt de totale kosten door goedkopere bekabeling en lichtere lampen, wat potentiële aanpassingen in constructie met zich mee kan brengen. Vooral in meerlaagse teeltsystemen geldt dat de centrale warmteafvoer van de drivers helpt bij het minimaliseren van warmte in het belichte gebied, wat de belasting van ventilatiesystemen kan verminderen. "Dit maakt het systeem gunstig voor toepassingen in nieuwbouwprojecten waar integratie vanaf het ontwerpstadium efficiënter kan worden uitgevoerd."
© PhotonDancing

Bestaande structuren, zoals reguliere kassen, kunnen meer technische en praktische uitdagingen ondervinden bij de integratie. Echter, bij meerlaagse systemen kan de vermindering van het warmtegenerend vermogen in het teeltsysteem een aantrekkelijke eigenschap vormen.

PhotonDancing heeft aangekondigd dat dit systeem, in combinatie met hun leds, kostenefficiënter kan zijn in vergelijking met conventionele systemen, met een geschatte besparing van ongeveer 10%. Het EasyPower systeem is verkrijgbaar in Mini-variant (20, 30, 40 kW) en een uitbreidbare Max-variant tot 800 kW, geschikt voor zowel kassen als indoor toepassingen.

Het systeem is op dit moment klaar na een periode van techniekontwikkeling die zich voornamelijk richtten op het optimaliseren van de integratie van drivers en lampen zonder ingebouwde drivers. "De technologie is niet nieuw, maar wel speciaal aangepast voor de tuinbouwsector", benadrukt Wilco.

PhotonDancing onderzoekt ook theoretisch de compatibiliteit met watergekoelde ledsystemen en roept leveranciers op om samenwerkingen aan te gaan om integratie verder te onderzoeken. In samenwerking met Erfgoed zal een demonstratieopstelling gerealiseerd worden. Vanaf eind juli wordt deze installatie actief gebruikt voor het belichtingsseizoen en om intensievere tests uit te voeren in gezamenlijk verband.

Voor meer informatie:
Wilco Verkuil
Photondancing
+31 (0)6- 57573289
[email protected]
www.photondancing.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer