Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Fotoreportage vijfde editie Infoagro in Almería

Duizenden professionals uit de agrarische sector bezochten vorige week de vijfde editie van Infoagro, gehouden in het congrescentrum van Aguadulce, Almería. Daar maakten ze kennis met de nieuwste innovaties, producten en technologieën voor de intensieve tuinbouw.

Een van de blikvangers was het aanbod aan nieuwe groenterassen, met een betere weerstand tegen ziekten en plagen. Ook op het gebied van gewasvoeding viel er veel te ontdekken, zoals biostimulanten en groeibevorderaars op basis van nieuwe eiwitbronnen, naast allerlei vormen van gewasbescherming. Biotechnologie speelt inmiddels een sleutelrol in de moderne tuinbouw en dat was duidelijk te merken op de beursvloer.

Daarnaast was er volop aandacht voor digitale oplossingen: van teeltsoftware tot complete ERP-systemen. Ook geavanceerde kasautomatisering trok de aandacht, met onder andere drones en elektrische transportsystemen.

Machines op batterijen – van elektrische steps en heftrucks tot volwaardige accu-tractoren – sprongen eruit als duurzame alternatieven en kregen veel belangstelling van het publiek.

Tot slot viel ook de sterke aanwezigheid op van grote lokale coöperaties. Zij telen niet alleen kasgroenten, maar zijn ook nauw betrokken bij innovatieve projecten die deze technologische vooruitgang helpen toepassen in de praktijk.

Bezoek hier onze fotoreportage van de beurs.

Gerelateerde artikelen → Zie meer