"2023 was een moeilijk jaar, maar met onze twee nieuwe frambozenrassen Easy Star en Easy Rock hebben we de telers een een product kunnen aanbieden dat het goed heeft gedaan", zegt Luca Molari, die samen met zijn broer Matteo eigenaar is van de Italiaanse veredelaar en kwekerij G-Berries. "En volgend jaar gaan we de productie van deze twee rassen vertienvoudigen."
Het team van G-Berries
"Door meerdere omstandigheden is de frambozenteelt dit jaar niet gemakkelijk geweest in Italië", zegt technicus Alessandro Gualandi. "Gelukkig hebben onze twee nieuwe rassen zich perfect aangepast aan de behoeften van de klanten, die de schade hebben kunnen beperken dankzij de productiviteit van deze rassen en het gemak waarmee de frambozen geplukt kunnen worden. Sneller oogsten betekent lagere kosten en dit is een cruciale factor geweest, vooral in de eerste zes maanden van het jaar, toen de prijzen overal laag waren, niet alleen in Italië."
Easy Star
G-Berries sluit een jaar af waarin het verschillende internationale samenwerkingen heeft geconsolideerd en de basis heeft gelegd voor een 2024 dat zich als een belangrijk jaar aandient. "In de afgelopen maanden hebben we de voorbereidingen getroffen voor ons nieuwe proefcentrum, dat we in het voorjaar van 2024 in gebruik zullen nemen. We staan nooit stil en proberen altijd iets nieuws te bieden, maar alleen na grondig onderzoek, selectie en testen."
Easy Rock
Het Gil Program kan rekenen op de samenwerking met bedrijven van wereldklasse. "We zijn dit innovatieproject vol vertrouwen begonnen, omdat velen nog steeds met veel respect over onze vader Gilberto praten en over zijn professionaliteit", zegt Molari. "Zijn goede naam helpt, maar is natuurlijk niet voldoende. Ons idee is gewoon ook succesvol omdat het goed is. We hebben de doelstellingen qua inhoud en timing bereikt en nu moeten we vooral oog hebben voor de eisen van de klanten. We bepalen niets vooraf, we baseren ons programma op de behoeften die we zien in alle grote teeltgebieden ter wereld."
"Er bestaat geen perfect rast voor iedereen. Daarom wil het Gil Program inspelen op de behoeften van de telers in het licht van de marktvraag", besluiten Molari en Gualandi.
Voor meer informatie:
G-Berries srl
Corso Mazzini 30
Cesena (FC) - Italië
www.gberries.it