Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

2.000 ha Spaanse frambozenteelt getroffen door storm Bernard

De storm Bernard die afgelopen zondag dwars door de Zuid-Spaanse provincie Huelva passeerde, heeft aanzienlijke schade aangericht in de zachtfruitsector. Framboos is het hardst getroffen fruit. Freshuelva, de vereniging van telers en exporteurs van aardbeien en ander zachtfruit van Huelva, raamt dat ongeveer 2.000 hectare frambozenteelt getroffen is.

"We zijn de schade nog aan het opmeten, maar de impact van de harde wind is duidelijk in vrijwel alle teeltgebieden in de provincie. Alleen al in de teelt van frambozen, waarvan de pluk al in september is begonnen, heeft 2.000 hectare in meer of mindere mate averij opgelopen", zeggen ze bij Freshuelva.

"Afgelopen zondag kwam de regen in Huelva en Sevilla de hele dag met bakken uit de hemel en in de namiddag waren er plotseling windstoten van meer dan 100 km/u", zegt Carlos Esteve, commercieel directeur van Onubafruit, een van de grootste zachfruitteeltbedrijven van Huelva.

"De wind heeft tunnels en kassen beschadigd. De aardbeienteelt is het minst getroffen, omdat de aanplant nog bezig is en de kas- of tunnelconstructies nog niet met plastic zijn bedekt. Blauwe bessen zijn struiken en die zijn wat robuuster als plant, maar de vroegste gewassen, waarvan de groei dit jaar behoorlijk voorloopt op schema, zijn wel direct getroffen", legt hij uit.

De teeltinfrastructuur voor frambozen en bramen loopt de grootste schade op, want ze is geavanceerder dan die voor de andere gewassen. Ook de planten zelf zijn kwetsbaarder, waardoor er een impact zal zijn op de oogst voor de rest van het seizoen.

"Sinds het begin van het frambozenseizoen zijn er al minder volumes dan vorig jaar. Het areaal is immers iets gekrompen wegens de moeilijkheden vorig seizoen en bepaalde telers hebben ook de strategie gevolgd om later te planten vanwege het gebrek aan water. Daarom wordt er tot het einde van het jaar een lagere beschikbaarheid verwacht."

Voor meer informatie:
Freshuelva
Tel: +34 959 248 222 (Spanje)
[email protected]
freshuelva.es

Onubafruit S.Coop.And.
Tel: +34 959 540 844
[email protected]
www.onubafruit.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer